Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Korálky místo dveří se vrací do módy

Zcela určitě každý z nás někdy v životě vyřkl větu „Vy máte doma místo dveří korále?“, když někdo zapomněl zavřít dveře. Přes pejorativní nádech takového dotazu, mělo toto sousloví v minulosti reálný podklad. Většinou známe korále místo dveří ze starších filmů, které byly z prostředí restaurací, barů a podobných zařízení.

Také v řadě zemí, kde panuje po celý rok teplé klima, se korálky ujaly, jelikož dveře jsou v těchto krajinách nepohodlné a zbytečné.
Korálkové dveře mohou být ovšem praktickým řešením i v moderních interiérech. Mohou oddělovat místnosti, které na sebe navazují, nebo jsou výhodné v rodinách s malými dětmi, kdy mají rodiče lepší přehled o dění v dětském pokoji, než když děti dovádějí za zavřenými dveřmi. Z těchto, ale i z dalších důvodů se korálky místo dveří vrací opět do módy. Je to usnadněno i současnou technologií výroby, která umožňuje nabízet na trh kvalitní a originální korálky, které mohou jako dveře působit designově velice zajímavě.

Historie a současnost korálků

Korálky místo dveří a korálkové závěsy prožívaly svůj zlatý věk zejména v 60. letech minulého století, kdy se tato móda dostala do Evropy z Asie. Staly se brzy velkým hitem jednak z estetického důvodu, kdy se jimi vyplňovala prázdná futra oddělující jednotlivé místnosti, ale i díky jejich praktickému účelu. Jejich vznik je spjat s asijskou kulturou. Podle čínské filosofie mají korálky příznivý vliv na lidskou psychiku, neboť podle ní údajně korálky pohlcují a šíří pozitivní energii a jejich zvuk uklidňuje. V posledních letech se i u nás dostávají do módy prvky čínské kultury vyznávající harmonický život a soulad s okolním prostředím. Proto jsou korálkové závěsy stále oblíbenějším dekorativním i praktickým doplňkem především obývacích pokojů.

Výhody korálkových závěsů

Vedle zajímavé dekorace plní funkci náhradních dveří. Mohou oddělovat například obývací část od jídelní, což je účelné a praktické hlavně u velkých místností. Ty jsou stále oblíbenější i v moderních rodinných domech, neboť lidé se vracejí k tradicím venkovských obydlí, ve kterých se využívalo tepla a zejména v zimě se zde odehrával veškerý rodinný život.
Další výhodou korálků je snadná údržba, neboť stačí korálkový závěs osprchovat, jedná-li se o skleněné či plastové korálky. Do módy se ovšem dostávají i dřevěné korálky, které mohou mít tvar válečku, kuličky či hranolku a rovněž skýtají mnoho barevných možností a kombinací.
K výhodám patří také přijatelná cenová dostupnost a také snadná manipulace.