Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak vyzdobit stěny dětského pokoje

Starší sourozenci v akci

Máte doma již starší děti? Zapojte je do výzdoby. Starší děti se na mladšího sourozence většinou velmi těší a společná příprava pokojíčku může vztahy k ještě nenarozenému přírůstku jedině utužit. Pobavte se s dětmi o tom, jaký motiv by se mohl malé sestřičce nebo bratříčkovi líbit. Bude to vesmír plný krásných hvězd nebo les plný zvířátek? Můžete si vzít větší papír a motiv si lehce rozvrhnout, abyste si udělali jednotnou představu. U menších dětí můžete vše sami předkreslit a nechat je pouze vybarvit jednotlivé plochy.

Děti se krásně zabaví na celé odpoledne a vy budete mít pěknou vzpomínku. Nezapomeňte si udělat společnou fotografii – bude to krásná památka i pro malého sourozence, který teprve přijde.

Výtvarné dílo můžete doplnit také o otisky rukou. Pro starší děti jsou vhodné akrylové barvy, pro ty menší doporučujeme spíše temperové barvy nebo zdravotně nezávadné barvy pro malé děti, u kterých nevadí, pokud si jich trochu líznou.

Použijte samolepky a tapety

Pro méně zdatné rodiče je na trhu k dostání celá řada samolepek a tapet určených do dětských pokojíčků. Zakoupit můžete malé samolepky s jednotlivými motivy – mraky, zvířátka, duhu a cokoli vás napadne. Nebo se podívejte po tapetě, která krásně dozdobí celou stěnu. Vybírat můžete mezi opravdu pestrými motivy nebo sáhnout po jednobarevné tapetě s jemným vzorem, která bude naopak decentní.

K dostání je celá řada autorských tapet, které navrhli jednotliví výtvarníci za použití osobité kresby, jemného akvarelu nebo moderní počítačové grafiky.

Samolepky zvládnete nalepit sami, a pokud si neporadíte s tapetou, pozvěte si řemeslníka, pro kterého to bude hračka.

Obtiskněte květiny

Máte v zahradě oblíbený strom nebo máte záhony plné milovaných květin? Zkuste vylisovat několik zajímavých listů a květů a na zeď je obtisknout. Materiál můžete posbírat nejen na své zahradě nebo oblíbených místech v přírodě, ale také u rodiny na zahrádce, třeba u mámy. V novém pokojíčku tak přivítají miminko všichni vaši blízcí. Nechte je vybrat jejich oblíbené stromy, utrhnout pár listů a zapojte je tak do procesu.

Květy a listy vložte mezi noviny a zatěžkejte je hromádkou knih. Stejně jako do herbáře. Až budou dokonale suché, nachystejte si větší štětec, vylisované prvky podložte novinami a natupujte je barvou. Následně otiskněte. Na listy lze použít také váleček na barvu.

Ideální je použít akrylové barvy.

Další inspiraci najdete v našem článku Jak zmodernizovat starý nábytek.

Použijte staré fotografie

Vytvořte na zdi nástěnku vzpomínek. Ťukněte kousek od sebe pár hřebíčků a natáhněte mezi nimi provázek. Na něj pak navěste za pomoci kolíčků fotografie, pohledy z dovolené a milé obrázky, které pokojíček zútulní. Jak dítko poroste, můžete na nástěnku věšet jeho první obrázky.

Použijte dřevěné kolíčky – jsou přírodní a budou vypadat dobře. Navíc je můžete namalovat. Jednobarevně nebo na ně namalujte své oblíbené motivy. Fantazii se meze nekladou.

S další úpravou v době či bytě vám poradí náš článek Jak využít prostor malého obývacího pokoje.

Fotografie