Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak zařídit pokoj pro miminko

Kde bude miminko spinkat

Místo vyřešte ideálně ještě před odchodem do porodnice. Některé rodiny mají okamžitě jasno, že dítě bude spát ve vlastní postýlce. V tomto případě si pořiďte k postýlce monitor dechu, který bude hlídat dech miminka.

Možná jste fandové společného spaní a postýlka nepřipadá v úvahu. V takovém případě si načtěte pravidla bezpečného společného spaní (nekouřit v místnosti, být střízlivý, nepřetopená místnost, nezakrývat peřinou,…). Při jejich dodržování je společné spaní naprosto bezpečné.

Přestože vás reklamy přesvědčují o nutnosti hnízdečka, zavinovačky, mantinelů a spousty plyšáků, tak ve skutečnosti nic z toho nepotřebujete. Každé miminko je jiné a některé zavinování nesnese. Jiné dítě naopak bez zavinutí neusne. Zavinovačku i hnízdečko si můžete vypůjčit, a pokud se miminku zalíbí, tak si pořiďte vlastní. Plyšáky a muchláčci do postýlky novorozence nepatří. Mohou ve spánku přikrýt dýchací cesty a miminko se může udusit.

Kam uložit oblečení

Oblečení pro novorozence s dostatečným předstihem vyperte ve vhodném pracím prášku a vyžehlete. Máte-li sušičku, tak žehlit nemusíte. Nejpřehlednější na uložení oblečení je komoda se zásuvkami, kam ukládáte oblečení za sebe do ruliček. Komínky padají a jsou věčně rozházené.

Nezapomeňte ani na věci na přebalování, látkové i jednorázové plenky zaberou spoustu místa. Stejně jako perlan nebo vlhčené ubrousky. Vše vyřeší přebalovací pultík s přihrádkami, kam uložíte plenky, ubrousky, mast na opruzeniny a rezervní oblečení pro případ znečištění.

Hrací koutek

Novorozenci si obvykle nepotřebují hrát. Většinu dne stráví spánkem a v bdělém čase se kojí, mazlí s rodiči nebo přebalují. Nicméně budete miminko pokládat na bříško, aby si cvičilo pasení koníků a je třeba rovná a pevná podložka, kde se nebude bořit. Gauč nebo postel nejsou příliš vhodné.

Jakmile bude dítě bdělejší, tak oceníte hrazdičku s hračkami, kde se děťátko bude natahovat po zavěšených hračkách. Hrazdičky bývají vybaveny podložkou, která není příliš teplá. Pokud máte doma studené podlahy, tak hrazdičku položte na koberec nebo na pěnové puzzle.

Co opravdu miminko potřebuje

Novorozenec potřebuje především laskavou náruč rodičů a přísun lásky. Možná před porodem nestihnete připravit pokojíček snů, protože nemáte dostatek financí nebo se stěhujete. To neznamená, že jste špatní rodiče. Věci můžete postupně dokupovat, jak je budete potřebovat. Každé dítě je jiné a co vyhovovalo vaší kamarádce, nemusí vyhovovat vám.

Zaujal vás náš článek? Přečtěte si také Jak vyzdobit stěny dětského pokoje a Budujeme dětský pokoj.

Fotografie