Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Levnější bydlení v Praze? Co třeba hostel?

Dá se bydlet v hotelu?

Ano, v hotelu nebo hostelu lze bydlet delší dobu. V souvislosti s koronavirovou pandemií se mnoho hotelů ocitlo na hranici přežití a bylo nutné najít jinou alternativu, jak se uživit v nemilé situaci. Některé hotely začali nabízet dlouhodobé pronájmy pokojů za zajímavé ceny.

Na dlouhodobější pronájmy se přizpůsobili hotely nižších kategorií, ale i ty luxusnější. Některé z nich nechali přestavět klasické pokoje na apartmány, kde je možné vaření a není nutné využívat služeb hotelové kuchyně. Většina hotelů nabízí nájemní smlouvu na nejméně jeden měsíc a cílí na zahraniční zaměstnance na služebních cestách a osoby hledající pronájem na nejnutnější dobu.

Výhody bydlení v hotelu

Velkou výhodou ubytování v hotelu je nezávislost. Většina klasických pronájmů se uzavírá na jeden rok a majitelé preferují dlouhodobější pronájmy. Pokud například rekonstruujete nebo stavíte dům, chystáte se odcestovat nebo se jen nechcete vázat na jedno místo, tak je pro vás bydlení v hostelu výhodnější.

Bydlíte-li v hotelu, tak můžete automaticky využívat jeho služeb. Některé hotely mají k dispozici bazény, fitcentra, sauny a nic nedoplácíte. Jinde máte k dispozici slevu na vybrané aktivity. Další služby jako je strava, prádelna, parkování či buzení jsou poté za poplatek.

Podle zákona o evidenci obyvatel je dokonce možné přihlásit se v hotelu k trvalému pobytu. V tomto případě obýváte takzvanou ubytovací jednotku, která sice nemá číslo popisné, ale hotel jej má. Přestože je trvalé bydlení z právní stránky v pořádku, tak hotel se samozřejmě může vůči tomuto ohradit.

Apartmán nebo pokoj

V současné době máte na výběr ze dvou možných variant a to je pokoj nebo apartmán. Součástí hotelového pokoje je sociální zařízení a postel. Pokoje v hostelech obvykle nemají k dispozici sociální zařízení a musíte se dělit s ostatními uživateli na chodbě.

Ubytujete-li se v apartmánu, tak dostanete pokoj s kuchyňským koutem. To je samozřejmě výhodnější, protože se nemusíte stravovat v hotelové restauraci a něco ušetříte. Pronájem apartmánu je o něco dražší, ale za větší pohodlí určitě stojí.

Vývoj na realitním trhu je velmi zajímavý a zvyšující se ceny otevírají nové možnosti alternativního ubytování. Pokud jste duší nomádi, tak vás může bydlení v hostelu oslovit. Minimálně jej můžete využít na chvíle, než se rozhodnete, kam budete dále pokračovat.

Přečtěte si také článek Ušetřete na nájmu – najděte si spolubydlícího! nebo, že Bydlet v Praze je prvním krokem k vybudování úspěšné kariéry.

Fotografie