Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Směňte své dovednosti za bydlení

Co je to barterová spolupráce?

Barterová spolupráce by se dala volně přeložit jako výměnný obchod. Ten vzkvétal zejména v minulosti, kdy bylo běžné měnit různé věci za jiné. Nezřídka se také měnila dovednost nebo práce za jídlo či bydlení. V dnešní době nám možná takováto výměna přijde poněkud zvláštní, ale jsou oblasti, kde se běžně využívá.

Takzvané swapy neboli výměny bez peněz jsou formou bazaru, kdy měníte nepotřebné věci za jiné věci. Při směně se neplatí penězi, ale právě dovednostmi, jinými věcmi, výpěstky, domácími výrobky. Účelem je snížení ekologické stopy a ušetření peněz.

S barterem se setkáváme i ve velmi moderním pojetí. Spousta influencerů propaguje něčí výrobky, které potom využívá. Získávají nějaký produkt za svůj čas a propagaci. Začínající podnikatelé mohou využít podobné spolupráce, kdy nabídnou své výrobky a vymění je za produktové fotografie, webové stránky.

Krátkodobé bydlení

Podobně můžete zkusit vyhledat i krátkodobé bydlení. Hledat budete muset nejspíš v místních skupinkách, komunitních centrech nebo mezi přáteli, protože většinová společnost se s podobným nomádstvím nejspíš nebude ztotožňovat.

Zkuste nabídnout své jedinečné dovednosti. Umíte fotografovat, vařit nebo jste programátor? Cestujete a potřebujete někde přespat? Tak vyměňte sebe za bydlení. Ve finále zjistíte, že majitel na této nabídce ještě vydělá a vy něco ušetříte.

Dlouhodobý pronájem

U dlouhodobého pronájmu ve formě výměnného obchodu musíte mít opravdu štěstí, protože většina majitelů nemovitostí berou svůj majetek jako pasivní zdroj příjmů. Musíte natrefit na člověka, který opravdu potřebuje nějaké služby a za ty je ochoten nabídnout bydlení zdarma.

Občas můžete narazit na nabídku takovéhoto pronájmu. Na výměnu se budete starat o zahradu, zvířata, když majitel bude v zahraničí. Nebo budete udržovat domek po zesnulém příbuzném, který potřebuje rekonstrukci.

Obezřetnost na prvním místě

Každý netradiční způsob bydlení sebou nese také svá rizika. Standardní pronájem je ošetřen klasickou smlouvou. Zde však může spolupráce probíhat na bázi ústní domluvy. Možná se vyhnete byrokracii, ale nejste nijak právně chráněni. Dobře si tedy pohlídejte, komu své služby prokazujete a jak se s protistranou dohodnete. Nejen u žen může snaha o barter zabřednout do sexuálního obtěžování a vymáhání erotických služeb. Dbejte na své bezpečí.

Přečtěte si také o tom, že Bydlet v Praze je prvním krokem k vybudování úspěšné kariéry. Teprve Hledáte levné bydlení v Praze? Jde to i bez realitky!

Fotografie