Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak vybrat postel pro dva

Vhodná velikost manželské postele

Ideální velikost manželské postele se pohybuje mezi 180 – 200 cm. Menší varianta o 160 cm je méně pohodlná, a pokud máte místo na větší postel, tak rozhodně investujte do svého pohodlí.

Standardní délka postele je 200 cm a pohodlně se v ní vyspí osoba se 180 cm. Při výběru délky postele připočítejte k výšce osoby 25 centimetrů. Klasicky lze koupit prodlouženou postel 210 nebo 220 cm. S truhlářem není problém domluvit i jiné atypické šířky či délky.

Vyberte si materiál

Měkké dřevo

Mezi měkká dřeva řadíme smrk, borovice nebo modřín. Mají krásnou kresbu dřeva a jsou obvykle velmi světlé. Cenově vychází levněji než tvrdé dřevo, ale kvůli své měkkosti mohou mít kratší životnost. Měkká dřeva se hodí do dětských pokojů a do všech světlých interiérů.

Tvrdé dřevo

Tvrdá dřeva jsou například buk, dub, ořech, třešeň, jasan. Jsou velmi odolné a díky široké nabídce dřevin se dokážou barevně přizpůsobit všem interiérům. Tvrdé dřevo se vyznačuje dlouhou životností a případné povrchové poškození lze přebrousit a znovu nalakovat.

Kovové postele

Postele s kovovým rámem vypadají velmi dominantně a netradičně. Konstrukce je odlehčená díky dutým trubkám a lze s nimi snadno manipulovat. Kvalitní kovové postele mají dostatečně pevné bočnice a nedochází k deformaci materiálu. Kov se snadno udržuje a je dlouhověký.

Lamino

Lamino postele jsou vyrobeny z dřevotřískových desek potažených laminovací folií. Velkou výhodou lamino postelí je nízká cena a široká nabídka vzorů. Lamino se také velmi snadno udržuje a je poměrně trvanlivé. Na druhou stranu na první pohled poznáte, že nejde o dřevo. Což může v některých interiérech působit nepatřičně a lacině.

Čalouněná postel

Čalouněné postele mají pevný skelet potažený kůží nebo textilem. Na výběr je mnoho různých designů čel a opěrek. Čalouněná postel lze pořídit v jakékoliv barvě a stane se ústředním motivem celé ložnice. Nevýhodou látkového čalounění je horší údržba. Prach je nutné důkladně vysát. Kvůli horší údržbě se příliš nehodí pro alergiky nebo astmatiky.

Další vlastnosti

Úložný prostor

Zejména v menších bytech se úložné prostory hodí. Postele s úložným prostorem bývají dražší, ale lze v nich snadno uskladnit peřiny nebo deky. I pod postel bez úložného prostoru můžete nastrkat krabice, ale na věci se bude prášit.

Vzdušnost

Člověk během spánku vypotí až 1,5 l potu. Většina se vsákne do matrace, proto je třeba zachovat vzdušnost, aby postel měla šanci proschnout a matrace neplesnivěla.

Přečtěte si také Jak zmodernizovat starý nábytek a Jak pečovat o sedací soupravu.

Fotografie