Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak vybrat ty nejlepší poličky

Výběr podle místnosti

Poličky do obývacího pokoje nebo ložnice plní spíše dekorační funkci. Umístěte na ně suvenýry z dovolené nebo jiné dekorace. Ideální jsou otevřené poličky, co se snadno uklízí a vypadají velmi pěkně.

V kuchyni potřebujete poličky na uložení kořenek nebo jiného drobnějšího vybavení, které chcete mít po ruce. Na zeď za kuchyňskou linku volte otevřené a snadno dostupné poličky. Jinak myslete na to, že je v kuchyni spousta mastnoty a poličky se snadno zašpiní. Otevřené poličky bude třeba častěji umývat.

Co se týče koupelny, tak vybírejte poličky z materiálu odolného vodě. Přímo do sprchového koutu nebo nad vanu vsaďte na nerezové poličky nebo plastové košíčky na zavěšení. Zrcadlovou skříň můžeme také považovat za poličku, měla by ladit se zbytkem místnosti a vejít se do ní všechny kosmetickém drobnosti.

Praktičnost a design

Praktičnost a design se v dnešní době nevylučují. Naštěstí existuje mnoho možností, proto seženete kvalitní, funkční a zároveň designově zdařilé kousky. Nicméně praktičnost by vždy měla být na prvním místě. Co s krásnou poličkou, když vás už po pár dnech začne otravovat její nepraktické otevírání nebo jiná nežádoucí vlastnost.

V první řadě si vždy ujasněte, jakému účelu bude polička sloužit. Regál na knížky vyžaduje mnohem větší rozměry a také nosnost než police na dekorace. Zhodnoťte také svoje stávající věci, které chcete na police uložit. Je police opravdu dostačující a vydrží i nákup dalších drobností?

Vyrob si sám nebo kup

Na internetu najdete spoustu inspirace na zajímavé úložné prostory. Zejména zahraniční zdroj hýří neotřelými nápady. Možná se vám dokonce něco zalíbí a budete si to chtít pořídit. Možná však narazíte na problém, že nic podobného u nás neprodávají. Naštěstí máte i jiné možnosti.

Pokud máte ve svém okolí známého truhláře nebo zručnějšího domácího kutila, tak jej neváhejte oslovit a ukažte mu svou vizi. Možná vám vysněnou poličku vyrobí a ještě ušetříte pár nějaké peníze. Počítejte však s tím, že truhláři jsou většinou velmi zaneprázdnění.

Když vás trápí finance, tak si úložné poličky zvládnete vyrobit i sami. Na internetu najdete návody na jednoduché projekty a jako materiál poslouží desky z hobby marketu nebo staré zachovalé palety. S trochou snahy vyrobíte opravdu originální a funkční kousky.

Přečtěte si také Jak vybrat vhodný psací stůl nebo Jak vybrat postel pro dva.

Fotografie