Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak vybrat vhodný psací stůl

Ergonomie na prvním místě

Na prvním místě je při výběru psacího stolu ergonomie, která by vždy měla být před designem. Správný stůl vybírejte podle výšky jeho uživatele. Respektive se řiďte pravidlem pravého úhlu, kdy při zasednutí a položení rukou na pracovní desku svírají kolenní, kyčelní i loketní klouby pravý úhel.

Při nákupu můžete rovnou zakoupit i kancelářskou židli. Ideální je zkusit židli přímo s konkrétním stolem. Hned budete vědět, zda se vám podaří ergonomické posazení a dosáhnete do všech zásuvek. Pokud se musíte k zásuvkám a šuplíkům přesouvat, tak se může zhoršit vaše pracovní soustředění.

Tip: Průměrná výška psacího stolu je 75 centimetrů. Pokud sdílíte stůl s osobou, která je výrazně menší nebo větší, tak investujte do polohovatelného stolu.

Nezapomínejte na praktičnost

Rozměr běžné pracovní desky pro kancelářský stůl s jedním monitorem je přibližně 120x60 cm. Potřebujete-li k práci více monitorů nebo pracujete s výkresy či jinými papíry, tak zvětšete pracovní desku úměrně své práci.

Tip: Vzdálenost očí od monitoru by měla být alespoň 60 centimetrů, proto volte stůl s větší hloubkou.

Psací stůl orientujte ke zdroji přirozeného či umělého osvětlení. Přirozené světlo je samozřejmě lepší, ale ne vždy je možnost přisunout stůl přímo k oknu. Hranaté stoly zapadnou ke zdi lépe než okrouhlé a ušetří vám místo v prostoru. Není-li možnost přirozeného světla, tak myslete na lampičku nebo osvětlení.

Tip: Pracujte-li dlouho do noci, tak investujte do žárovky měnící barvu. Modré světlo brání produkci melatoninu, který je nezbytný pro kvalitní spánek. Červené světlo vám pomůže zachovat zdravé biorytmy.

Design a kvalita

Nikdo nechce ve své kanceláři nevzhledný stůl, který se mu nelíbí, ale design by rozhodně neměl být nadřazen praktičnosti a už vůbec ne ergonomii. Dobrá zpráva je, že v současné době se spousta firem specializuje na výrobu desénového zdravého nábytku, proto nemusíte dělat žádné kompromisy.

Co se týče kvality, tak většina stolů je dnes vyrobena poctivě a při nákupu u kvalitního prodejce nešlápnete vedle. Masivní dřevo je stále velmi oblíbené a máte-li v okolí truhláře, tak si můžete nechat vyrobit stůl na míru.

Přečtěte si také Jak zmodernizovat starý nábytek nebo Jak vybrat postel pro dva.

Fotografie