Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Na co myslet při výběru zahradního nábytku?

Zahrada je neodmyslitelnou součástí každého rodinného domku či chaty. Je to kousek přírody, na kterém se rádi scházíme v letních měsících se svou rodinou a přáteli a pořádáme oslavy, odpolední posezení u kávy a všemožné jiné sešlosti, které k létu prostě patří. Abychom si však sluníčko a naše blízké mohli pořádně vychutnat, měli bychom zahradu či terasu vybavit pohodlným a pěkným zahradním nábytkem. Jaký nábytek pořídit?

Materiál

Jelikož vybíráme nábytek do přírody, za nejlepší volbu je považován přírodní materiál. Dřevěný zahradní nábytek dokáže perfektně doplnit vzhled zahrady a bude především s okolní zelení a dřevinami skvěle korespondovat. Tento materiál je navíc pevný a stabilní, tudíž nám na rozdíl od plastu a jiných materiálu nejdéle vydrží. 

Vlastnosti nábytku

Při samotném výběru a koupi nábytku bychom ale měli zvažovat i jiné vlastnosti než pouze materiál, z něhož je vyroben. Měli bychom si nejdříve říct, co od něj očekáváme, jaké jsou naše požadavky a představy a podle toho se pak můžeme nejlépe rozhodnout, jaký nábytek je pro nás ten pravý. Měli bychom si nejdříve odpovědět na otázky, zda upřednostňujeme design, skladovatelnost, či zda chceme, aby byl nábytek snadný na údržbu.

Pokud si tedy vybereme dřevěný nábytek a zároveň požadujeme, aby nebyl příliš náročný na údržbu, je nejlepší volbou pro takovéto posezení ošetření olejem nebo lazurou. Přesto však počítejte s tím, že o dřevo je nutné pečovat a udržovat ho dle návodu výrobce. Tím zajistíte jeho dlouhou životnost, krásný vzhled a dlouhá léta spokojeného užívání.

Rozměry

Dalším kritériem výběru je jeho velikost. Záleží tedy na umístění nábytku. Máte-li na zahradě dostatek prostoru, pak se rozměry nemusíte zabývat. Pokud však máte na umístění posezení omezený prostor, nezapomeňte při nákupu pečlivě zkontrolovat velikost.

Zahradní nábytek si můžete nechat vyrobit podle svých představ. Firmy zabývající se zakázkovou výrobou nábytku často vyrábějí také zahradní nábytek na míru.

Fotografie