Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Vyplétaný nábytek aneb druh, který se opět vrací do módy

Přemýšlíte, jak ozvláštnit vaši domácnost a hledáte originální a netradiční kousek? Co takhle sáhnout po vyplétaném nábytku? Na trhu existuje nepřeberné množství druhů a typů, které krásně doplní každou místnost. Od košů, taburetů až po samotná křesla. Stačí si jen vybrat konkrétní prvek. Aby vaše rozhodování bylo snazší, představíme vám, jaké typy vyplétaného nábytku jsou nyní hitem a jak je vkusně zakomponovat do vašeho interiéru.

Ruční práce v kombinaci se vzdušností

Vyplétaný nábytek byl dříve velmi hojně používaný zejména na terasách a zahradách. Zejména v přímořských oblastech jste se s ním mohli setkat na každém rohu. Důvod byl jednoduchý. I přes vlhké podnebí byl tento druh nábytku velmi odolný a stále působil novým dojmem. Postupem času se trend rozšířil i do dalších zemí a výplet se zabydlel i uvnitř interiéru a v současné době bychom jen těžko hledali domácnost, která alespoň jeden vyplétaný prvek nevlastní. Hlavním benefitem vyplétaných prvků je jejich vzdušný dojem a rozmanité druhy materiálu. Kromě známého proutí totiž existují i varianty s ratanem, bambusem, mořskou trávou a dalšími přírodninami. Výplet se často kombinuje s dřevěnými nebo kovovými prvky, kdy dohromady tvoří krásný designový nábytek, jehož benefitem je také lehká váha a snadné přemisťování. Velmi snadná je také samotná údržba. Jak již bylo řečeno tento nábytek je obecně velmi odolný, a proto není nutná žádná speciální péče. Při zašpinění výplet jednoduše očistíte hadrem s vodou nebo můžete sáhnout po speciálním přípravku určeným právě k tomuto účelu.

Nepřeberné množství křesel do každého interiéru i exteriéru

Jako první se zaměříme na vyplétaná křesla, která jsou zejména v současné době velkým trendem. Kromě použití na zahradu se totiž skvěle hodí i do interiéru, kde zejména v malých prostorách nahradí robustní křesla, které by v malém pokoji působily stísněným dojmem. Zvláště pak kombinace černého kovu s přírodním ratanem je vkusným doplňkem nejen pro tzv. boho styl bydlení, ale i pro vyznavače minimalismu a skandinávského stylu. Zkuste tyto křesla zvolit namísto klasických židlí ke stolu, nebo he použít jako doplněk k vaší sedací soupravě či toaletnímu stolku. Uvidíte, že vzdušný dojem ve spojení s přírodním materiálem skvěle doplní jakoukoliv místnost.

Originální úložné prostory

Sháníte skříň, která se jen tak neokouká? Pak se zkuste podívat po skříních s výpletem. Ty se nejčastěji kombinují s prvky dřeva a společně jsou nádherným ztělesněním nábytku do jakékoliv místnosti. Ať už vyberete světlé nebo tmavší provedení, obě varianty se dobře kombinují s dalším nábytkem.

Taburet nejen do obývacího pokoje

Velmi módním typem nábytku je v poslední době také taburet neboli puf, na který si lze sednout nebo odložit nohy či drobné občerstvení. Tento atypický nábytek se kromě textilní verze vyrábí i z výpletů. Třeba takový taburet z vodního hyacintu je skvělou volbou. Přírodní vzhled ve spojení s kulatým tvarem bude zkrátka dominantou každého pokoje, a nejen toho obývacího.

Úložných košů není nikdy dost

Svou domácnost můžete kromě nábytku ozvláštnit i dalšími prvky, které ho mohou právě skvěle doplnit. Zejména do otevřených poliček dokonale zapadnou vyplétané koše. Těch je na trhu nepřeberné množství a můžete vybírat jak z nejrůznějších materiálů, tak i z jednotlivých tvarů a rozměrů. Co si do košů pak uložíte je už jen na vás a fantazii se meze nekladou. Nicméně každý jistě ocení úložné prostory navíc, protože těch jednoduše nikdy není dost.

Ať už si vyberete jeden ze zmíněných druhů nábytku určitě nebudete litovat. Přírodní vyplétaný nábytek vám bude dělat radost nejen svým vzhledem, ale i praktičností!

 

 

Fotografie