Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Nejsou žaluzie jako žaluzie, které jsou nejvhodnější?

Okenní žaluzie mají jako svůj hlavní účel zastínění interiéru před slunečními paprsky a zatemnění interiéru, aby obyvatelé nebyly po rozsvícení vystaveni zvědavým pohledům zvenčí. Pro tyto účely jsou vhodné jak vnitřní, tak venkovní žaluzie, které plní navíc funkci zabezpečovací.

Vnitřní žaluzie

Při výběru vnitřních žaluzií lze volit mezi provedením horizontálním a vertikálním. Současný trend výměny dřevěných okenic za mnohem kvalitnější plastová okna umožňuje instalovat praktické žaluzie přímo do těchto plastových oken. Vnitřní žaluzie mají mnoho výhod. 

Jednak chrání interiér a jeho zařízení před palčivým sluncem, a jednak večer nahrazují dříve obvyklé rolety či různé závěsy. Kromě praktické funkce mají žaluzie v interiéru i dekorativní účel. Zvláště proto, že lze volit mezi různými druhy materiálu, barevnými odstíny i celkovým designem, který si každý může přizpůsobit podle svých potřeb, vkusu a rovněž v souladu s ostatním bytovým vybavením i stylem bytu.

U horizontálních žaluzií oceníte jednoduchou a rychlou montáž. Výhodou je nízká cena a minimální nároky na údržbu. Jsou universálně použitelné do plastových, hliníkových nebo i dřevěných eurooken.
Rovněž vertikální žaluzie se snadno instalují. K jejich výhodám patří jednoduchá regulovatelnost přístupu světla do místnosti, ochrana soukromí a materiál podobný textilu lze sladit s ostatním bytovým textilem. Vertikální žaluzie vhodně nahrazují záclony i závěsy na oknech. Snad jedinou nevýhodou je, že se z nich hůře odstraňuje prach.

Venkovní žaluzie

Vedle hlavního účelu plní venkovní žaluzie i další funkce. Jednak mohou být zajímavým designovým doplněním exteriéru domu, a jednak plní i zabezpečovací funkci. Některé typy venkovních žaluzií jsou velmi pevné, aby se přes ně nikdo nedostal ani za použití hrubé fyzické síly. V kombinaci s dalšími bezpečnostními prvky, jako jsou kamery a alarmy mohou z rodinného domu vytvořit nedobytnou pevnost, což je výhoda především při cestách na dovolenou, kdy se v domě nikdo nezdržuje. Díky hliníkovému materiálu mají venkovní žaluzie dlouhou životnost při minimální údržbě.
Manipulovat s venkovními žaluziemi lze buď klikou zevnitř domu, nebo dálkovým ovládáním. Lze také využít elektrického pohonu, který lze nainstalovat do společného systému v domě.