Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

6 věcí, které musíte zvážit při výběru kuchyňské linky

  1. Výška pracovní desky

Standardní výška pracovní desky se pohybuje mezi 85 – 95 centimetry. Vždy přizpůsobte výšku pracovní desky osobě, která bude jídlo připravovat nejčastěji. Pokud jde o menší osobu do 170 cm, tak volte nejnižší hranici. Osoby nad 185 ocení výšku 95 centimetrů. Při výrobě na zakázku je možné rozměry upravit individuálně.

  1. Uložení potravin

Máte spižírnu na uložení suchých potravin a kuchyně slouží jen na vaření a na nejnutnější přísady? Pak nepotřebujete potravinové skříně a ušetříte nějaké peníze a místo můžete využít na barový pult nebo ostrůvek.

Nemáte-li spižírnu, tak vybavte kuchyňskou linku potravinovými skříněmi v dostatečné velikosti. Zaměřte se na praktičnost a dostatek úložného prostoru. V současné době už není problém pořídit kuchyňské skříňky s šuplíky a prostor rozčlenit díky organizmům.

  1. Materiál kuchyně

Do kuchyně patří praktické a dobře udržovatelné materiály. Zařizujete-li kuchyň v novostavbě nebo ji kompletně renovujete, tak uvažujte o vhodné podlaze. Skvěle se udržuje dlažba, laminát nebo vinyl.

Povrchová úprava skříněk je velmi důležitá. Na skříňkách ve vysokém lesku bude vidět každá šmouha a pravidelně budete leštit. Matná světlá nebo tmavá také prozradí každé smítko. Vyberte si takovou kuchyň, kde se nestanete otroky úklidu.

  1. Truhlář nebo sériová výroba

Spousta lidí nedá dopustit na zakázkovou výrobu od truhláře. Dostanete řešení opravdu na míru a vybavíte i atypické prostory. Na druhou stranu počítejte s vyšší pořizovací cenou a většina truhlářů je zaneprázdněna na dlouhé měsíce dopředu.

Sériová výroba je dnes také do jisté míry variabilní a v plánovačích si můžete nechat navrhnout prakticky cokoliv. Na výběr máte z několika cenových hladin, kde můžete zabrousit i do luxusních kuchyňských studií, kde dostanete linku z luxusních materiálů a nadstandardní servis.

  1. Výběr osvětlení

Bez správného osvětlení pracovní desky se můžete snadno zranit. Navíc na práci špatně uvidíte a oči mohou při vaření na večer trpět. Podsvícení pracovní desky je nutný základ a rozhodně na něm nešetřete. Připlaťte si za světlo s nastavením intenzity.

Další dostatečně silné osvětlení volte do kuchyně jako takové. Máte-li jídelní stůl v temnějším koutě, tak můžete zapřemýšlet o bodových světlech přímo nad ním.

  1. Spotřebiče

Ještě než se pustíte do zařizování kuchyně, tak zapřemýšlejte, jaké chcete spotřebiče. Pokud se dodatečně rozhodnete například pro myčku, tak budete muset celou kuchyni překopat kvůli odpadu. Dobře si rozvrhněte varnou zónu a mějte ji v dostatečné vzdálenosti od lednice.

Přečtěte si také Jak na rekonstrukci půdy a Jak využít prostor malého obývacího pokoje.

Fotografie