Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Budujeme dětský pokoj

Dětský pokoj je kouzelná místnost, kterou lze proměnit ve veselý ráj hraček, džungli plnou exotických zvířátek i v oblohu plnou ptáků a letadel. Zanechat dětský pokoj jako nezajímavou místnost bez nápadu, to by byl hřích. Nejčastěji se dětské pokoje budují pro nastávajícího potomka, a proto si ukážeme, jak vybudovat jeho království tak, aby mu v něm nic nechybělo. Čím jsou děti starší, tím méně dětských prvků ocení, obzvláště to platí tehdy, když vstupují do puberty a chtějí co nejvíce proniknout do světa dospělých. U nejmenších je ovšem třeba zapomenout na všechnu formálnost a dát prostor fantazii.

Barvy v dětském pokoji

Pro dětský pokoj se zpravidla volí velmi světlé odstíny barev. Světle žlutá nebo meruňková barva jsou příjemnou volbou pro chlapce i dívky. Ačkoliv jsou teplé barvy uklidňující, není třeba se obávat ani studených barev, například světle modrá působí příjemným uklidňujícím dojmem. Jinak je na tom zelená, která nemusí každému dítěti vyhovovat. Pro dívky je univerzální barvou světle růžová, ale nemusí být pravidlem. Pokud pokoj sdílí chlapec a dívka, nebojte se každou stěnu odít do jiné barvy.

Bezpečnost

Základem dětského pokoje je vytvořit místnost, kde se dítě bude cítit příjemně a vy budete mít jistotu, že mu tam nehrozí žádné nebezpečí. Mezi základní prvky v pokoji patří absence jakýchkoliv ostrých rohů. Děti jsou rozjívené a nedokáží ovládat svojí motoriku tak, aby se chvíli co chvíli někde neuhodily. Pro dětský pokoj proto vybírejte výhradně dětský nábytek, který disponuje oblými rohy. Běžný nábytek lze doplnit o plastové nebo gumové koncovky, které zabrání poranění. Dalším důležitým prvkem jsou skleněné plochy, ty by v dětském pokoji neměly co dělat. Skleněné skříňky a vitríny zkrátka do pokojů malých raubířů nepatří. Vyvarujte se také váz, keramických květináčů a obrazů se skleněnou tabulkou, to vše na sebe děti mohou převrhnout. Nezapomínejte na elektrické zásuvky, na ně patří patří plastové krytky a u dveří je potřeba nezapomenout na zarážky, které zabrání skřípnutí prstů.

Úložné prostory

Jen málokteré dítě by si vydrželo hrát jen s jednou hračkou a tak jsou pokoje často plné plyšáků, stavebnic a dalších hraček, válejících se na zemi. Vytvářet pro každou hračku úložné prostory je vyčerpávající, ale existuje jednoduché řešení v podobě truhly na hračky. Umožní rychlý úklid všech hraček a vám tak ušetří starosti s úklidem. Do dětského pokoje využívejte komody s velkými šuplíky a také postele s výsuvným úložným prostorem, se kterým uklidíte peřiny bleskovou rychlostí. U úložných prostorů si pamatujte, že nikdy nedávejte hračky do větší výšky, než dítě dosáhne, následně by mělo tendenci se k hračkám dostat a přitom by mohlo spadnout ze židle nebo na sebe například skříňku převrhnout. Úložné prostory nemusí být jen dřevěným kusem nábytku, lze využít i nástěnné úložné vaky a síťky, které jsou pro uložení hraček jako stvořené.

Podlaha

Malé děti si nejraději hrají na podlaze, takže jako jediné adekvátní řešení zvolte koberec. Parkety, dlažby i lina jsou špatnou volbou, jelikož po nich mohou děti snadno uklouznout a hrozí jim větší riziko, že od země nastydnou. Koberec je ideální izolací, která dítě ochrání před chladem a bude tlumit jeho pády. Pořízení koberce není náročné, v pokoji dětem poslouží jako skvělý prostor na hry a to obzvláště, pokud ho doplníte menším kobercem s městem, silničním provozem, zvířátky či jiným motivem, který z něho udělá herní pole.

Osvětlení

Děti potřebují na své hry dostatek světla. Ideální volbou jsou přisazená svítidla nebo bodovky, vyhněte se lustrům nebo velkým skleněným svítidlům, ty mohou děti snadno rozbít a navíc mohou střepy představovat nebezpečí. Vyhněte se rovněž ostrým centrálním světlům, které by mohly děti spíše dráždit. Kromě hlavního světla je zapotřebí vytvořit místo se silnějším světlem a s tlumeným světlem. Silnější světlo dítě využije u dětského stolu pro prohlížení knížek, nebo na kreslení, a tlumené světlo mu pomůže klidněji usínat.