Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Dekorace v domácnosti

Bylinky v kuchyni – koření a dekorace v jednom

9. 6. 2022

Bylinky jsou neodmyslitelně spojeny s kuchyní a vařením. Lze s nimi dochutit spoustu pokrmů od pečiva až po hlavní jídla a dezerty. Pokud nemáte zahrádku nebo jakýkoliv jiný prostor k pěstování, tak nemusíte zoufat. Bylinky lze bez problému vypěstovat přímo v kuchyni. Budete je mít po ruce a ještě vám udělají parádu na parapetu nebo na lince.

Jak začít tvořit s dětmi

12. 4. 2022

Když už nevíte, jak děti zabavit, tak jim dejte do ruky nůžky a nějaké přírodniny a vyrobte si krásné dekorace. Tvoření rozvíjí představivost a jemnou motoriku. Zároveň dítě zabavíte na delší dobu a strávíte spolu nějaký čas. Jak začít tvořit se dozvíte v dnešním článku.

Drobné prvky, které promění domácnost

21. 1. 2022

Dům bez dekorací není úplný. Je to prostor bez osobnosti. Domov z něj udělají drobné dekorace, které o majiteli leccos napoví. Správnou volbou doplňků dotáhnete interiér k dokonalosti. Nenechte se však příliš unést, protože méně je někdy více.

Dekorace v domácnosti okrasné i k užitku

16. 12. 2021

Dekorací do domácností jsou spousta. Které jsou ale krásné a k užitku? Každý se chce doma cítit útulně a byt či dům musí zářit čistotou a krásou. Některé dekorace jsou jen úložištěm prachu. V tomto článku si můžete přečíst o dekoracích, které jsou krásné na pohled a vytvoří útulnost domova.

Originální doplněk kokedama

3. 11. 2021

Kokedama se stala symbolem elegantních interiérů propojených s přírodou. Je výrazná, lehce se stane dominantou a přitom je nenáročná. K životu jí stačí malý prostor a přitom změní atmosféru celého domu ve svěží a jedinečnou. Pojďme se na ni podívat blíž.

Tipy na praktické dárky pro vaše nejbližší

19. 12. 2019

Do Vánoc už zbývá jen pár dní a vy si pořád lámete hlavu nad tím, co koupit svým nejbližším? Nechcete-li kupovat zbytečné hlouposti, ale něco, co každý využije, zkuste se začíst do řádků níže. Třeba vás to inspiruje k dárku, který potěší a zároveň dobře obdarovanému poslouží.

Alergici se koberců bát nemusí

27. 12. 2018

V moderním věku trpí vysoké procento obyvatel moderního civilizovaného světa nějakou formou alergie. Alergeny se nacházejí všude – v potravinách, nejčastěji v oříšcích, vybraných druzích zeleniny i ovoci. Na jaře a během léta potrápí citlivé osoby pyly z květů, také se nepříznivě projevují některé druhy travin či dokonce jehličnanů, a co teprve zvířený prach z vyprahlých polí v období žní. Ani ve městech nejsou alergici ušetřeni dráždivých látek – řada aut jezdí bez zákonem předepsaných katalyzátorů a i ty, které jsou řádně nainstalovány, nejsou vždy v náležitém technickém stavu. Výfukové zplodiny spolu s prachovými částicemi se tedy dennodenně dobývají do všech škvírek a pootevřených oken obytných budov. Zimní období sice přináší dočasnou vytouženou úlevu od pylů, ty jsou však vzápětí vystřídány inverzním počasím, kdy se v nížinách zaplněných hustě osídlenými městy zdržuje stojatý znečištěný vzduch. Zdá se tedy, že před ovzduším plným alergenů není úniku. Trpí tím nejen alergici, ale i zdraví lidé.

Korálky místo dveří se vrací do módy

11. 3. 2016

Zcela určitě každý z nás někdy v životě vyřkl větu „Vy máte doma místo dveří korále?“, když někdo zapomněl zavřít dveře. Přes pejorativní nádech takového dotazu, mělo toto sousloví v minulosti reálný podklad. Většinou známe korále místo dveří ze starších filmů, které byly z prostředí restaurací, barů a podobných zařízení.