Články & návody

Firmy pro Vás

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

Hezká kuchyň, s.r.o. - nábytek na míru pro každý interiér, ať už se jedná o kuchyň, dětský pokoj, či třeba i kancelář. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

CNC krovy LIGNO RICHTER, s.r.o. - výroba CNC krovů na míru.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Zahradní architekt Brno - projektování a realizace zahrad v Brně a okolí.

Dekorace v domácnosti

Tipy na praktické dárky pro vaše nejbližší

19. 12. 2019

Do Vánoc už zbývá jen pár dní a vy si pořád lámete hlavu nad tím, co koupit svým nejbližším? Nechcete-li kupovat zbytečné hlouposti, ale něco, co každý využije, zkuste se začíst do řádků níže. Třeba vás to inspiruje k dárku, který potěší a zároveň dobře obdarovanému poslouží.

Alergici se koberců bát nemusí

27. 12. 2018

V moderním věku trpí vysoké procento obyvatel moderního civilizovaného světa nějakou formou alergie. Alergeny se nacházejí všude – v potravinách, nejčastěji v oříšcích, vybraných druzích zeleniny i ovoci. Na jaře a během léta potrápí citlivé osoby pyly z květů, také se nepříznivě projevují některé druhy travin či dokonce jehličnanů, a co teprve zvířený prach z vyprahlých polí v období žní. Ani ve městech nejsou alergici ušetřeni dráždivých látek – řada aut jezdí bez zákonem předepsaných katalyzátorů a i ty, které jsou řádně nainstalovány, nejsou vždy v náležitém technickém stavu. Výfukové zplodiny spolu s prachovými částicemi se tedy dennodenně dobývají do všech škvírek a pootevřených oken obytných budov. Zimní období sice přináší dočasnou vytouženou úlevu od pylů, ty jsou však vzápětí vystřídány inverzním počasím, kdy se v nížinách zaplněných hustě osídlenými městy zdržuje stojatý znečištěný vzduch. Zdá se tedy, že před ovzduším plným alergenů není úniku. Trpí tím nejen alergici, ale i zdraví lidé.

Korálky místo dveří se vrací do módy

11. 3. 2016

Zcela určitě každý z nás někdy v životě vyřkl větu „Vy máte doma místo dveří korále?“, když někdo zapomněl zavřít dveře. Přes pejorativní nádech takového dotazu, mělo toto sousloví v minulosti reálný podklad. Většinou známe korále místo dveří ze starších filmů, které byly z prostředí restaurací, barů a podobných zařízení.