Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Zahrada

Kvašená zelenina pro vaše zdraví

12. 10. 2022

Kvašení zeleniny je jeden z nejstarších způsobů konzervace. Všichni jistě známe kysané zelí, které je v našich končinách tradiční. Jako jedno z mála kvašených pokrmů si zachovalo svoji popularitu. Málokdo však dnes ví, že konzervovat kvašením, lze prakticky všechny druhy zeleniny. Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Pesto – tradičně netradiční bylinkový zázrak

2. 8. 2022

Pesto má svůj domov v Itálii a neodmyslitelně si jej spojujeme právě se středomořskou kuchyní. Do každého jídla přinese závan léta a bohaté chuti. Vyrobte si jej doma za pár korun a uchovejte si na zimu léto ve sklenici.

Jak uchovávat bylinky na zimu

12. 7. 2022

V létě máme na dosah ruky spoustu bylinek, které nám dochutí jídlo a některé z nich nám pomohou se zdravotními neduhy. Byla by škoda se v zimě připravit o tyto voňavé pomocníky. Naučte se je šikovně uchovat a využívat i v zimních měsících.

Vypěstujte si mátu na zahradě nebo doma

29. 6. 2022

Máta neodmyslitelně patří do každé bylinkové zahrádky. Je nenáročná a v kuchyni má všestranné využití. Vypěstovat ji lze doma i na zahrádce, proto by žádnému bylinkáři neměla v arsenálu chybět. Pokud jste v pěstování začátečníci, tak vám dnes poradíme, jak si s mátou poradit.

Nadzemní nebo zapuštěný bazén

27. 6. 2022

Nadzemní nebo zapuštěný bazén? Ještě před samotným výběrem bazénu je nejlepší zastavit se a nalézt odpovědi na nejdůležitější otázky

Jak na bylinkovou zahrádku

19. 2. 2022

Bylinky dokážou každé jídlo posunout na úplně novou úroveň. Sušené nebo vakuované ze supermarketu se jim ani zdaleka nevyrovnají. Přitom vypěstovat si na zahrádce nebo za oknem čerstvé bylinky není vůbec těžké.

Jak uskladnit štípané dřevo na otop

23. 12. 2021

Nevíte, jak správně uskladnit dřevo na otop? Uskladnění dřeva je alfou a omegou veškeré práce a úsilí. Pokud dříví na zátop správně neuskladníte, nebude správně hořet a akorát si můžete poškodit komín. V tomto článku vám poradíme, které dřevo je vhodné a kam a jak ho narovnat, aby odolalo nepříznivým podmínkám.

Výroba listovky a její využití

19. 10. 2021

Nevíte, co je to listovka? Jedná se o druh kompostu, který vznikl z tlejícího listí. Jak listovku vyrobit, jaké jsou její přednosti a k čemu je dobré ji využít, si povíme v následujícím článku. A pokud už je podzim za vámi, můžete si ji nechat jako tip na příští rok.

Osvětlení fasády a okolí domu LED svítidly

13. 10. 2021

Máte v zahradě okrasné sochy, fontánu nebo kvetoucí keře? Zdobí vaši fasádu kamenný obklad? Zvolte vhodné osvětlení a nechte tyto prvky vyniknout. Vhodně zvolená světla vám pomohou osvítit také příjezdovou cestu nebo vstupní dveře. Ne vždy stačí světlo z pouličního osvětlení.

Bioklimatická pergola – komfort za každého počasí

7. 7. 2021

Rádi byste co nejvíce svého volného času trávili ve své zahradě při posezení pod praktickou pergolou, ale máte strach, že v těch největších vedrech tam bude nedýchatelno anebo že vás vytopí přívalový déšť? Řešením je bioklimatická pergola. Ta vás ochrání před ostrým sluníčkem ale i studeným deštěm. Čím že je tak jedinečná?

Pravidla pro kácení stromů

29. 5. 2021

Pravidla pro kácení stromů se v posledních letech dočkala změn a tak není vůbec ostudou, že v nich mnozí tápou a nejsou si jisti, zda i u sebe na zahradě potřebují povolení pro kácení stromu nebo se do práce mohou pustit hned. Mnoho zahrádkářů si neví rady, jak naložit se svými vlastním dřevinami na své soukromé zahradě. Neví, jestli pro kácení stromů na vlastním pozemku potřebují nějaká povolení či souhlas orgánů státní správy.

Výplně bran

27. 1. 2021

Pomocí výplně bran lze totiž doslova kouzlit. Pokud zvolíte takovou, která bude barevně i vzorem ladit ke zbytku zahrady a domu, podtrhnete tím dokonalý vzhled celku. Nejde přitom samozřejmě jenom o to, jak brána vypadá, ale také o její celkovou funkčnost. 

Závlahové systémy zahrad

19. 8. 2020

Pokud jste si založili novou zahradu, je velkým úkolem zajistit pro ni dostatek vody. Spoléhat se pouze na přírodní srážky nevystačí, ekonomicky výhodné je pořídit si závlahový systém. Automatická závlaha zahrady dodá úrodě potřebnou zálivku včas, a Vy tak získáte jistotu, že jak rostliny, tak trávník nebudou trpět suchem.

Kvalitní dřevěné přístřešky pro Vaši zahradu

29. 6. 2020

Jestliže plánujete vyšperkovat Vaši zahradu pergolou nebo altánkem, zajistíte si tak další místo, kde se můžete část roku scházet se svými blízkými pod střechou, a přitom na čerstvém vzduchu. V letních měsících je zde možné grilovat, pořádat dětské oslavy nebo sledovat noční oblohu. V tom případě oslovte odborníky, kteří Vám stavbu ušijí na míru Vašim představám.

Betonové opěrné zdi do Vaší zahrady

10. 10. 2019

Opěrné zdi z betonu se vyznačují velkou odolností vůči klimatu, jsou prakticky bezúdržbové a mají neomezenou životnost. Osazení pohledových zídek do terénu je časově nenáročné a vytvořený plotový systém může být velmi variabilní. Jestliže uvažujete o zbudování opěrné betonové zdi, obraťte se na odborníky v oboru, kteří mají se zpracováním betonu zkušenosti.

Přizvěte k údržbě zahrady po zimě odborníky

30. 4. 2019

Pokud vlastníte pozemek a chybí Vám čas na jeho údržbu, zejména po zimním období, obraťte se na specialisty na zeleň. Navrhují a posléze zakládají zahrady, parky, veřejnou i interiérovou zeleň. Základem jejich práce je plán zahradního architekta, který přímo na míru pozemku navrhne řešení, jak jej nejlépe využít.