Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Ušetřete na nájmu – najděte si spolubydlícího!

Výhody a nevýhody sdíleného bydlení

Spolubydlení má své klady i zápory. Ne každý je vhodný typ na spolubydlícího. Pokud jste samotář a nerad se o svůj prostor dělíte, tak sdílené bydlení nebude nic pro vás.

Výhody spolubydlení:

  • Úleva na nájmu
  • Možnost sdílení jídla a dalšího vybavení
  • Společný úklid
  • Máte společnost
  • Lze si pronajmout byt v lepší lokalitě a o nájem se podělit

Nevýhody spolubydlení:

  • Nedostatek soukromí
  • Můžete narazit na špatného spolubydlícího
  • Nutnost kompromisů

Máte-li štěstí, tak narazíte na spolubydlícího, který se stane kamarádem, a možná se v budoucnu přestěhujete někam opět spolu. O některých spolubydlících ani nevíte. Jiní pořádají bujaré večírky nebo vám slídí ve věcech. Narazit můžete i na toxické osoby, které za každou cenu vyhledávají konflikty. Připravte se na všechny varianty.

Kde najít spolubydlící

Ideální samozřejmě je, když už nějakého spolubydlícího máte nebo hledáte první bydlení s kamarádem či partnerem. Poohlédnout se můžete i ve svém okruhu známých. Společné bydlení akceleruje každý vztah a možná zjistíte, že si s daným člověkem nesednete.

Hledat můžete na facebookových stránkách nebo internetových stránkách pro spolubydlící. V současné době nejste sami a určitě seženete stejně naladěného člověka nebo skupinu. On je totiž podstatný rozdíl, když spolu sdílí byt studenti a pracující lidé. Denní režim je jiný a často může docházet k neshodám.

Když je spolubydlící noční můra

V nejhorším případě si se svým spolubydlícím vůbec nesednete. Pokuste se najít při řešení problémů kompromis a zbytečně nevyvolávejte konflikt. Pokud se situace vyhrotí, tak se domluvte, kdo byt opustí a za jakých podmínek. Váš domov je vaše zázemí, kde odpočíváte a zbavujete se stresu. Stresovat se ještě doma nemá smysl. Než být permanentně pod tlakem, tak raději vykliďte pole.

Rozvoj komunitního bydlení

Komunitní bydlení, kdy spolu dva nebo více lidí bez jakýchkoliv rodinných nebo přátelských vazeb sdílí jednu nemovitost, je ve světě velmi oblíbené. Váš pokoj je soukromé místo a sdílíte pouze veřejná místa, jako je kuchyně, koupelna a obývací pokoj. Chcete-li bydlet s cizincem, tak ve vyhledavači použijte slovo coliving nebo cohousing.

Podle některých odborníků je komunitní bydlení řešením budoucnosti. Se stále se zvyšující cenou nemovitostí, cen nájmů a nároků na hypotéku, tak mnoho lidí se bude muset uchýlit ke sdílenému bydlení. Jak to bude v praxi vypadat, si počkáme pár let.

Fotografie