Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak pečovat o sedací soupravu?

Koupili jste si před nedávnem do bytu novou sedačku a chcete, aby vám opravdu dlouho vydržela a vypadala stále jako nová? Pak nezapomínejte na její pravidelnou údržbu, díky které prodloužíte její životnost a zachováte vzhled. Každá sedací souprava, nehledě na materiál, by měla být alespoň jednou ročně odborně vyčištěna a ošetřena. Dvakrát máte-li malé děti či neposlušné domácí mazlíčky.

Kůže

Kožené sedací soupravy bývají zpravidla o něco náročnější na údržbu, neboť se mohou lehce poškodit, a dokonce i vyblednout. Kůži škodí vlhké a teplé prostředí, proto dbejte na to, aby nebyla příliš blízko u topení, nebo na ní během léta příliš nesvítilo sluníčko. Pokud by tomu tak bylo, mohla by vám sedačka popraskat a vyblednout.

Pro estetický efekt kůže je zapotřebí pravidelně stírat prach, který se na kožených soupravách často usazuje, nepodceňujte však ani ošetřování povrchu speciálními přípravky a spreji.

Textil

U textilu existují dva druhy čištění sedací soupravy. První možností je tzv. extrakční metoda. Při této metodě se využívá speciální stroj, který stříká na povrch čalounění pod tlakem vodu s čisticím prostředkem a ihned ji odsává spolu s nečistotami zpět do zásobníku.

Druhou možností je pak mechanické neboli suché čištění, které se provádí vysáváním nebo ručním tepováním. Pro dlouhotrvající efekt se doporučuje textilii po vyčištění ještě důkladně naimpregnovat.

Čištění sedaček a další úklidové služby seženete jednoduše v Brně i dalších větších městech napříč celou republikou. O kvalitě prováděných služeb se můžete přesvědčit například prostřednictvím internetu a recenzí. 

Fotografie