Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Noční stolek, aneb proč by tento nábytek neměl chybět ani ve vaší ložnici?

Ložnici v prvé řadě tvoří postel. Nedílnou součástí by však měl být i další nábytek, který celý prostor nejen doplní, ale postará se i o uložení věcí. Jedním z praktických kousků, který byste určitě při zařizování ložnice neměli opomenout, je noční stolek. Jaké jsou jeho benefity a proč si i na výběru tohoto typu nábytku dát záležet, vám prozradíme v dnešním článku.

Malý, velký pomocník s dostatkem úložného prostoru

Stejně jako u ostatního nábytku i v případě nočních stolků, je na trhu dostupné nejrůznější množství designů a jednotlivých druhů. Stolek tak lze snadno sladit s celým interiérem domácnosti i samotné ložnice. Pokud nezvolíte úplně minimalistický design, tak většina stolků má úložný prostor, který lze chytře využít. Kromě uložení knih je tento prostor často určen i pro intimní věci. Od nejrůznějších éterických olejů až po různé sexuální pomůcky nebo osobní předměty, které pro vás mají cennou hodnotu. Nejen před zvědavými návštěvami, ale i před dětmi, tak tyto věci můžete důmyslně skrýt a zároveň uskladnit.

Dobré osvětlení je základ

Pokud jste nezvolili lampičky na zeď, zbývá vám možnost umístění právě na noční stolek. V žádné ložnici by totiž světlo nemělo chybět a nejde jen o to klasické stropní. Právě lampička je důležitá nejen pro noční četbu, ale i pro odpočinek v přítmí. Důležité však je zvolit správnou žárovku. A teď nemluvíme jen o LED úsporných typech. Právě do ložnice se totiž hodí červené světlo, které je bez modrého záření a nenarušuje tak spánek.

Místo pro osobní předměty

Kromě toho, že do vnitra šuplíku uložíte zmíněné osobní věci, tak je lze umístit i na samotný stolek. Podívat se při probuzení nebo před spaním na fotografii s vašimi nejbližšími, vám zcela jistě zlepší jakýkoliv den. Zvolit můžete i speciální rámečky. Fantazii se meze nekladou. To stejné platí i pro různé upomínkové předměty, které jste dostali od svých blízkých anebo jste si je pořídili na dovolených. Každý pohled na ně vám pak může připomenout krásné vzpomínky a vyvolat úsměv na tváři.

Designový budík

I když klasickým budíkům již odzvonilo, jejich funkce nejsou vůbec tabu. Právě naopak. Neustále rozšiřující studie dokazují, že mobilní telefon by na nočním stolku neměl co dělat a pro buzení byste měli zvolit právě starou dobrou verzi klasického budíku. Ten totiž nevysílá žádné záření, a navíc vám neruší spánek neustálými upozorněními z aplikací. Bát se nemusíte ani nepříjemného tikotu. Dnes existují druhy, které jsou zcela tiché a vůbec o nich nemusíte vědět. Z hlediska designu je pak možné budík sladit s ostatním nábytkem a zvolit ten typ, který vám z hlediska vzhledu i funkcí bude nejvíce vyhovovat. Umístěte ho tedy na noční stolek ještě dnes a zanedlouho pocítíte lepší kvalitu spánku.

Nezbytnosti vždy po ruce

Noční stolek je kromě jiného i skvělým místem pro odložení nezbytností. Ruku na srdce. Když se uložíte ke spánku, jistě se vám už nechce znovu vylézat z vyhřátých peřin. Proto je ideální odložit si věci na noční stolek. Kromě sklenice s vodou na zahnání té největší žízně jistě oceníte i kosmetiku, kterou používáte před spaním. To stejné platí i pro léky. Na stolek si jednoduše připravíte dávkovač a hned po probuzení nebo těsně před spaním si zapijete dané medikamenty.

I když se na první pohled může zdát, že bez nočních stolků se obejdete, výše uvedená fakta dokládají, že opak je pravdou. Navíc stolky nezaberou ani tolik místa a doladí vám celkový interiér místnosti. A to se bez pochyby vyplatí.

Fotografie