Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Rekonstrukce koupelny se vyplatí

V posledních letech sílí trend přestaveb bytů či interiérů domů. Generace našich rodičů a prarodičů byla šťastná, když se jí podařilo postavit a vybavit jeden dům, neboť prakticky veškeré vybavení bylo vzácné podpultové zboží. Jistě i vy si vzpomenete na unifikované kuchyňské linky či bytová jádra s naprosto stejnými obklady, umyvadly a toaletami, které jste vídali u svých spolužáků či příbuzných. Takové bílé, růžové či hráškově zelené obklady pak musely přečkat několik desetiletí, protože na shánění nových nebyly finance, možnosti ani nervy.

Dnes je situace úplně jiná. Trh je nekonečný a jeho nabídky se na nás hrnou ze všech stran. Lifestylové časopisy, reklamní letáky, sociální sítě, reklamy v televizích. Severský styl, boho, glamour, vintage, oldschool, tradice, trendy.. Jak se v tom máte vyznat?

Pokud se chystáte na rekonstrukci koupelny a nehodláte vybírání, plánování a pak samotné realizaci věnovat veškerý svůj volný čas, doporučujeme obrátit se na renomovanou firmu. Jak poznáte tu pravou? Především je potřeba si domluvit osobní schůzku a představit svou vizi. Vše podrobně popsat, vylíčit, klidně i ukázat fotky, které vás inspirují. Kovaný stavař z odborné firmy vám může pomoci na několika frontách. Především je to praktická stránka věci. Líbí se vám třeba walk in sprcha, ale nejste si jisti, jak je složitá na údržbu a jestli se do vaší malé koupelny vůbec hodí a vejde? Chcete na pár metrů čtverečních umístit pračku, sušičku, vanu a velký prádelní koš? Poskládá se to tam? Nebo snad nutně potřebujete úplně změnit dispozice koupelny a překopat odpady a rozvody vody? Půjde to? Hodí se tam velkoformátové obklady nebo naopak zdobné listely a mozaika s rozmanitým vzorem? Přesně na tyhle otázky vám dokáže skutečný odborník odpovědět. A ne jen odpovědět, ale i vysvětlit, proč to či ono nejde a jak by to šlo. Nebo nešlo. Ale i to je dobré vědět, přece nechcete investovat své peníze do něčeho, co jste si možná vysnili, ale prakticky je to naprosto nepoužitelné.

Kromě těchto praktických otázek vám specialista pomůže také orientovat se v nepřeberné a místy až nepřehledné nabídce firem. Kde se co dá sehnat levněji, lokálně, kvalitněji. Ne všichni si můžeme dovolit top kvalitu a do rekonstrukce koupelny investovat statisícové položky. Odborník vám nastíní, kde se vyplatí si připlatit a co naopak snese investici nižší.

Stavební firmu, provádějící rekonstrukci koupelny, vybírejte pečlivě. Vždy je lepší vybrat místního dodavatele služeb, pro místo výkonu práce například v Brně nehledejte firmu z Ostravy. Kromě designérů či architektů by měla firma zajistit i instalatéry a obkladače, tedy znalé a zkušené řemeslníky, pro které budou prováděcí práce hračka. I zde může nastat kolize, pokud autor návrhu a řemeslník nenajdou společnou řeč, bude vám jeden tvrdit, že takhle to určitě nepůjde a on to dělat nebude, zatímco ten druhý si bude stát za svým návrhem. A vy přece nechcete být rukojmím na poli soukromé války mezi dvěma profesemi. Nebo ano?

Na závěr si řekněme jen tolik, že pokud nechcete ohrozit svoji rodinnou pohodu rekonstrukcí koupelny svépomocí, je nejlepším řešením najmout si na to odborníky. Pro svůj klid a domácí štěstí.

Fotografie