Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Jak často je vyžadován servis u tepelných čerpadel?

Možná si kladete otázku, zda je vůbec nutné řešit servisování tepelného čerpadla. Ideální tepelné čerpadlo je samozřejmě bezporuchové a vůbec nevyžaduje vaši pozornost. Ideální je však máloco, a proto je potřeba, abyste nezapomínali ani toto zařízení ve svém domě.

Tepelná čerpadla se skládají z několika částí, přičemž některé z nich jsou k poškození náchylnější a jiné méně. Při servisu je třeba prohlédnout všechny – jak elektrosoučástky čerpadla, jako jsou například pojistky, stykače či kabeláž), tak i mechanické části (ložiska, i samotné upevnění čerpadla). Často stačí kontrola pouze pohledem, nezabere tedy mnoho času. Pokud je ale při servisu zjištěna nějaká vada, je potřeba se na tuto část zaměřit.

Nejčastější, avšak zároveň nejjednodušší na výměnu, je nefunkční těsnění. Díky pečlivosti ohledně takovýchto potíží dost možná zabráníte většímu problému – například poškození kompresoru nebo chladícího okruhu.

V rámci servisu je možné přizpůsobit nastavení kompresoru přesně na míru vašim potřebám. Ulevíte tím jak své peněžence, tak i planetě.

Proč tedy provádět pravidelný servis a jak často je potřeba?

  • Pravidelnými kontrolami zajistíte delší životnost zařízení.
  • Často jsou také pravidelné servisy vyžadovány výrobci. Je to podmínka k tomu, aby mohlo být čerpadlo stále v záruce.
  • Je to další krok k bezpečnějšímu životu ve vašem domě.
  • Pravidelné kontroly a opravy nalezených závad udrží požadovanou účinnost přístroje.

Potřeba pravidelného servisu se liší v závislosti na tom, jak moc dané tepelné čerpadlo využíváte. Je doporučováno / vyžadováno výrobcem pro zachování záruky, aby se pravidelný servis prováděl jednou za rok u těch čerpadel, které jsou využívány sezónně (například na chatě) a jednou za půl roku, pokud je čerpadlo využíváno nepřetržitě v rámci roku. Požadavky se však mohou lišit podle výrobce. Je lepší směřovat kontrolu čerpadla na letní měsíce, kdy není tak moc používáno.

Hledáte-li firmu, která by vám servis tepelného čerpadla zajistila, můžete se podívat na stránky www.klimaspol.eu. Najdete tam nabídku služeb i zajímavé reference.

Fotografie