Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak vybrat dřevěnou podlahu?

Hloubáte nad tím, jakou podlahu byste chtěli ve svém domově? Neuspěchejte to, ale raději si vše pořádně promyslete. Na toto své rozhodnutí budete koukat každý den. A zvolíte-li podlahu dřevěnou, bude těch dní mnoho.

V čem jsou dřevěné podlahy lepší oproti těm z umělých hmot? Kromě delší životnost vnesete domů také kousek přírody. Tyto podlahy jsou velmi příjemné, dobře tepelně izolují, a nabízí řadu barevných i druhových variací. Mezi spotřebitelsky neoblíbenější u nás patří ty dubové či bukové.

Oproti jiným podlahám se u těch dřevěných musíme smířit s vyšší cenou. Je třeba o ni více pečovat, to nám ale zároveň dává možnost obnovovat ji, takže bude pořád vypadat jako nová. Po zhruba 8 až 15 letech se doporučuje podlahu přebrousit a nalakovat. U podlah z masivu je to možné udělat klidně i čtyřikrát. To, jak často je podlahu třeba ošetřovat, závisí na prostředí. Ideální pro dřevěnou podlahu (a ostatně i pro člověka) je teplota kolem 20 °C a vlhkost 40-60 %.

Masivní krytina je tvořená z jedné vrstvy dřeva, dobře zvukově izoluje a vydrží déle než podlaha plovoucí. Ta je třívrstvá. Díky třem vrstvám se dobře přizpůsobuje změnám prostředí, méně pracuje, nevydouvá se, ani se nekroutí. Zvuková izolace je však oproti masivu horší.

Uvažujete-li o dřevěné podlaze, zkuste zdarma využít bezplatnou kalkulaci u firmy Floorpark s.r.o. Na vaše dotazy rádi odpoví odborníci z firmy. Kromě pokládky, která probíhá pod vedením zkušených pracovníků, zajistí firma i všechny doplňkové práce. V nabídce jsou i podlahy na klíč, což vám velmi zjednoduší celý proces.

Firma Floorpark s.r.o. vzešla z firmy, která pokládala podlahy v luxusních hotelích, muzeích i historických památkách. Ve snaze o návrat k běžným zákazníkům vznikla dceřiná firma Floorpark. Své zkušenosti s prestižními zakázkami tak nyní přenáší i k běžným spotřebitelům. O odbornost a kvalitu se tedy rozhodně nemusíte bát. Na nabídku se můžete podívat na webové adrese www.floorpark.cz.

Fotografie