Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Výhody a nevýhody rodinných domů na klíč

Postavit dům může být náročnější, než se na první pohled zdá. Nejde totiž jen o samotnou stavbu, ale zároveň i o spoustu dalších věcí, které vyvstanou na povrch teprve později. K tomu, aby váš dům později prošel kolaudací, je třeba dodržet množství parametrů, mnohdy mít povolení k povolení a v neposlední řadě je třeba také vědět, jak se samotnou stavbou postupovat.

Na některé práce pravděpodobně nestačíte sami, a tak je třeba sehnat dobrého řemeslníka. A dobrý řemeslník je v dnešní době téměř ohrožený druh.

Časový odhad mnoho lidí také mnohdy překvapí. Na výstavbu menšího domu si například vyhradí dva roky, ale tu se něco zpozdí, támhle zase něco jiného a rázem je ze dvou roků deset. A to už je tedy pořádný rozdíl.

Nehledě na to, že snažíte-li se zrovna postavit dům, dost pravděpodobně kvůli tomu musíte zanedbávat svou rodinu (pro kterou dům stavíte), přátele, případně své koníčky. Je poté těžké navázat na předchozí vztahy a zajet zpět do obvyklých kolejí.

Řešením všech těchto trablí je výstavba rodinných domů na klíč. Stavební firma má několik projektů, ze kterých si vyberete ten, který se vám zamlouvá, necháte si jej upravit a v podstatě bez vašeho přičinění poté proběhne stavba domu.

Nemusíte trávit hodiny po svém zaměstnání další prací, tentokrát však na stavbě a po večerech studiem toho, jak pokračovat dále. Vše za vás udělá firma, přes zednické práce až po přípravu dokumentů pro kolaudaci a úřady.

Stavba domu na vlastní pěst je beze sporu finančně výhodnější, ovšem pokud přepočítáte čas, který stavbě věnujete, na peníze, možná zjistíte, že se vám vyplatí předat starosti firmě a čas, který tímto získáte, věnovat třeba rodině.

Není výjimkou, že dům staví mladí lidé, nebo mladé rodiny. Otci poté dítě vyroste, aniž by u toho v podstatě byl, jelikož většinu volného času strávil na stavbě.

Fotografie