Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Zateplení fasády

Uvažujete, jak by ještě bylo možné snížit náklady na provoz bytového domu? Zateplení fasády a střechy je jistě jedna z možností, díky které ušetříte na nákladech za vytápění.

Možností, jak provést zateplení je velké množství, vždy je třeba zvážit pro a proti jednotlivých řešení. Pokud se ale rozhodnete pro ten typ zateplení, který bude vašemu domu sedět na míru, můžete si být jistí, že jste udělali správný krok k úspoře financí.

Při současném vzrůstu cen energie za vytápění je jistě na místě uvažovat nad tím, jak tyto náklady co nejvíce snížit. Není to ve výsledku pouze úleva pro vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Spotřebovávání energie planetu vyčerpává, z udržitelného hlediska je tedy zateplení jasným krokem vpřed. Kromě těchto jasných výhod je také tak trochu vedlejším faktorem to, že zateplením vzroste cena budovy. Při případném prodeji bytové jednotky v zatepleném domě tedy utržíte více.

Nejčastějším materiálem pro zateplení je pěnový polystyrén. Firmy s ním díky tomu, jak moc je využívaný, umí perfektně pracovat, ve většině případů se tedy nemusíte bát neodborného zacházení. U zateplení polystyrenem je třeba pořádně promyslet jeho tloušťku. Na ní závisí, zda se bude mezi zateplením a budovou kondenzovat voda, což rozhodně není něco, co by bylo žádoucí.

U budov, kde je záhodno aplikovat co nejmenší tloušťku izolace, se může použít fenolická pěna. Extrémem v poměru tloušťka izolace – výkon (tedy bránění úniku tepla) je poté vakuová izolace.

Zateplení minerální vatou se volí tam, kde je kladen velký důraz na odolnost vůči ohni. Nevýhodou však, oproti nejvíce používanému pěnovému polystyrénu, je poměrně vysoká cena. Kromě nehořlavosti má minerální vata ještě další příjemnou vlastnost – dobře tlumí zvuky.

V každém případě je třeba dbát na to, aby tepelná izolace plnila svou funkci, ale zároveň nechávala budovu dýchat. Jen tak může vše dohromady dobře fungovat.

Pro více informací o možnostech zateplení střechy bytových domů a zateplení fasády navštivte stránky www.kadanka-stav.cz.

Fotografie