Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Pravidla pro kácení stromů

Pravidla pro kácení stromů se v posledních letech dočkala změn a tak není vůbec ostudou, že v nich mnozí tápou a nejsou si jisti, zda i u sebe na zahradě potřebují povolení pro kácení stromu nebo se do práce mohou pustit hned. Mnoho zahrádkářů si neví rady, jak naložit se svými vlastním dřevinami na své soukromé zahradě. Neví, jestli pro kácení stromů na vlastním pozemku potřebují nějaká povolení či souhlas orgánů státní správy.

Také byste rádi něco provedli se starým stromy, které už dávno neplodí, ale raději byste měli jistotu, jestli vám do toho může nebo nemůže mluvit státní správa? Obecně se zákon vykládá tak, že kácení dřevin, pokud není stanoveno jinak, podléhá povolení orgánu ochrany přírody. To je odbor životního prostředí místně příslušného úřadu. Dle jiné vyhlášky ale z tohoto obecného pravidla existují výjimky. Ty říkají, že se povolení ke kácení dřevin nevyžaduje, pokud nejsou součástí významného krajinného prvku. Nejde tedy o stromy památné nebo stromořadí, které čítá více než deset dřevin za sebou. Povolení není potřeba ani pro kácení stromů, které mají kmen o obvodu menším než 80 cm, nebo ovocné dřeviny rostoucí na pozemku, který je na katastru veden jako zahrada. Existuje ale i řada dalších výjimek. Nelze tedy úplně jednoznačně říci, že s každým stromem na svém pozemku si můžete dělat, co uznáte za vhodné. Pravidla jsou poměrně přísná. Na některé stromy povolení potřebujete, na jiné zase ne. Pokud chcete mít jistotu, že se nedopustíte žádného přestupku, můžete si na takové kácení pozvat odborníky.

 

Fotografie