Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Výplně bran

Ať už uvažujete o bráně úplně nové, anebo chcete dopřát nový vzhled té původní, je třeba se nad tím zamyslet, aby byl výsledek nejen pěkný na pohled, ale také funkční.

Pomocí výplně bran lze totiž doslova kouzlit. Pokud zvolíte takovou, která bude barevně i vzorem ladit ke zbytku zahrady a domu, podtrhnete tím dokonalý vzhled celku. Nejde přitom samozřejmě jenom o to, jak brána vypadá, ale také o její celkovou funkčnost. Aby skrz ni nebylo příliš vidět, ale na durhou stranu, aby opticky neuzavírala prostor před domem. Aby byla odolná vůči vniknutí, i vůči vnějším vlivům, jako je třeba déšť, vítr, sníh (mnohdy i se solí, pokud je brána umístěna těsně u cesty).

Na trhu je hodně co vybírat, co týče výplní bran. Zvolit můžete z několika materiálů a typů – například tahokov, dřevěné nebo laserem pálené kovové. U těch si dokonce můžete vybrat vlastní vzor, takže vaše brána bude nejen funkční a designová, ale také originální.

Někdo má rád brány posuvné, které šetří místo, jiny zase křídlové, které jsou běžnější spíše u menších branek. Ať tak či tak, vše záleží pouze na vašich preferencích.

Při výběru výplně do zahradních bran koukejte především na kvalitu. A to jak na kvalitu materiálu, tak na kvalitu celkového provedení. Na tomto se opravdu nevyplácí šetřit, protože čím méně kvalitní zboží nyní koupíte, tím dříve nebude vypadat pěkně nebo úplně ztratí svou funkci. Kvalitní jackely do zahradních bran jsou prostě nezbytné. Vše by mělo být dokonale vybroušeno tak, aby nikde nebyly ostré sváry, o které by se mohly poranit děti či domácí mazlíčci.

Pozor dejte také na povrchovou úpravu jackelů. Ošetření zinkem a lakování barvou pálenou při vysokých teplotách zajistí nejen oku lahodící vzhled, ale také dlouhou životnost a ochranu proti korozi.

 

Fotografie