Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Dopisování neztratilo na popularitě ani dnes

Přátelé na dopisování

Dopisování je skvělý způsob, jak si najít nové kamarády nebo se pobavit o svých koníčcích. Pokud se cítíte sami a ve svém okolí nemáte nikoho k seznámení, tak zkuste zapnout internet a poohlédnout se po diskusních fórech s podobně zaměřenými lidmi.

Na internetu můžete debatovat prakticky o čemkoliv. Není problém se zapojit do komunity zahrádkářů, nadšenců do vaření, turistiky, sběratelství a dalších zálib. Mezi podobně naladěnými lidmi snadno seženete člověka na dopisování, se kterým vás bude pojit společná záliba.

Pokud chcete zůstat věrni papíru, tak na Facebooku najdete skupiny zaměřené přímo na psaní dopisů. Můžete si například vyměňovat pohlednice nebo si psát i delší zprávy. Vše je na domluvě s konkrétní osobou.

Procvičování cizího jazyka

Dalším benefitem dopisování může být prohloubení znalosti cizího jazyka. K navázání přátelství opět využijete sociální sítě, kde si najdete v mezinárodních skupinách podobně smýšlející osoby. Zajímavé je doučování cizinců formou dopisů. Oba si procvičujete rodný jazyk toho druhého.

Na internetu najdete organizaci s názvem Global Penfriends, která sdružuje fanoušky dopisování. Narazíte zde na lidi z celého světa toužící po znalosti nové kultury. Většina z nich umí mluvit několika jazyky a setkáte se s lidmi z opravdu exotických krajin. Spojíte tedy příjemné s užitečným. Seznámíte se, dozvíte se něco o jiné kultuře a ještě se naučíte cizí jazyk.

Dopisování jako forma dobrovolnictví

Chcete udělat dobrý skutek, který spojíte s dopisováním? Tak vyzkoušejte službu dopisování s vězni. Mezinárodní vězeňské společností nabízející tuto službu vás vyškolí jako dobrovolníka. Dopisování s odsouzenými je samozřejmě psychicky náročnější, ale odměnou vám bude pocit, že jste pomohl osobě v těžké životní situaci.

Možná máte obavy si dopisovat s odsouzeným, ale nemusíte se vůbec bát. Dopisovatel, tedy vy, zůstáváte v anonymitě a nemusíte druhé straně prozrazovat svoje pravé jméno a nic bližšího o sobě. Přestože je dopisování značně anonymizováno, tak by mělo být vedeno v přátelském duchu, aby druhé straně přineslo dobrý pocit.

Přečtěte si také proč je Komunitní bydlení trendem dnešní doby nebo jak si Prodloužit sezónu pěstování díky skleníku ze starých oken.

Fotografie