Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Když nechcete do domova důchodců

Když nechcete do domova důchodců

Dle posledních průzkumů 9 z 10 seniorů do domova důchodců nechce, a přesto jsou tato zařízení plná. Je pochopitelné, že se v domově důchodců nemusí cítit úplně dobře, není to místo pro každého. Mohou se tam cítit nesvobodní. Mohou trpět pocity, že se skutečně octli na sklonku života a dny začaly postrádat smysl. Zvláště pak jsou-li ještě v dobré kondici, a tak úplně nepotřebují využívat všech dostupných služeb pomoci při denních úkonech, může se jim zdát, že jsou na takovém místě neprávem a úplně zbytečně.

Podobně jsou na tom i důchodci na severu Čech. Domov pro seniory v Liberci má plnou kapacitu stejně tak jako dům s pečovatelskou službou v Liberci. Ten se od domova důchodců liší tím, že pečovatelské služby nejsou k dispozici stále a mohou zde být umístěni pouze senioři, kteří nepotřebují komplexní a permanentní péči. To znamená, že jsou ještě relativně soběstační, ale za některé služby si připlatit mohou.

Jistou alternativou pro dům s pečovatelskou službou v Liberci je Senior park. Tyto bezbariérové byty za dostupnou cenu se mohou stát novým domovem pro vás nebo vaše milované příbuzné ve vyšším věku. Senior park Liberec je koncipován přesně pro potřeby starších osob se sníženou pohyblivostí, a to včetně vozíčkářů. V podstatě se jedná o bytový komplex se samostatnými a bezbariérovými bytovými jednotkami 1+kk nebo 2+kk, kam si každý může přestěhovat svůj nábytek. To může být mnohdy pro seniory velmi důležité. Díky tomu se v novém místě budou cítit alespoň trochu jako doma. Zkrátka všechno, co je pro ně cenné, si vezmou s sebou, aby si rychleji přivykli na nové místo a necítili se tam cize. A dokonce si sebou mohou vzít i svého zvířecího společníka. To všechno jim může připomínat původní domov a pomoct jim zvyknout si na novou situaci.

V Senior parku má samozřejmě každý obyvatel svoje soukromí a svůj vlastní režim, jaký mu vyhovuje. Každý byt disponuje vlastní kuchyní, takže mají možnost přijímat také návštěvy dle vlastní libosti. Zároveň ale nezůstávají izolovaní a velmi snadno se mohou seznámit s dalšími obyvateli. V Senior Parku se totiž pořádají různé koncerty a besedy, výlety a jiné společenské akce. Funguje v podstatě jako přátelská komunita.

Potřebuje-li senior, je k dispozici terénní pečovatelka nebo pečovatel, kteří mají za úkol postarat se o jejich potřeby. Pokud se tedy stanou závislí na cizí pomoci, je možné ji zajistit. Proto i později, kdy se již nedokážou zcela samostatně obstarat, mohou zůstat na místě, kde si již za tu dobu zvykli a nemusí se stěhovat zase někam jinam, aby měli potřebnou péči a dostalo se jim pomoci.

Líbí se vám to? Klidně se nezávazně zeptejte, jak to v Senior parku funguje. I stáří může být prožité bez starostí a s velkou chutí do života, v soukromí, a přesto mezi přáteli a vrstevníky.

 

Fotografie