Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak vybrat stylové dveře do každého interiéru

Materiál na prvním místě

Materiál dveří je důležitý nejen z hlediska designu, ale také životnosti. Jednoznačně nejoblíbenější je CPL laminát, který seženete v hladké i 3D variantě. Obě varianty umí věrně napodobit dřevo a zároveň nabízí odolnost vůči vlhku, vodě a barvám. Výborně se tedy hodí do domácností s dětmi.

Milovníci kvalitních přírodních materiálů samozřejmě mohou investovat do dřevěných dveří. K dostání jsou dveře z masivu nebo s dýhou. Výplň je vyrobena z papírového materiálu, takže se pohodlně otevírají a nedělají problém ani menším dětem.

Barva a dekor

Při výběru barvy a dekoru se řídíme jednoduchým pravidlem. Dveře se vždy snažíme přizpůsobit podlaze. Zde máte na výběr ze dvou alternativ. Vybrat podobný nebo stejný odstín či zvolit kontrastní barvy. Obě alternativy vypadají velmi pěkně a je jen na vás, jakou cestou se vydáte.

Dalším velmi oblíbeným materiálem je sklo. Prosklené mohou být celé dveře nebo jen jejich část. Skleněné dveře perfektně zapadnou do moderních interiérů a všude tam, kde chcete vnést vzdušnost. Na druhou stranu počítejte s častějším leštěním a také se nehodí do domácnosti s malými dětmi nebo zvířaty.

Vzhled dveří laďte také s celkovým interiérem. Přírodní nebo venkovský interiér si žádá dřevo v masivním provedení. Industriální pokoje zase potřebují moderní dveře, takže se nebojte kovu či betonového vzhledu. V minimalistických interiérech velmi dobře vyniknou čistě bílé nebo černé dveře.

Nikdy nevybírejte dekor dveří přes internet. Možná se vám nechce navštěvovat kvůli každému kusu nábytku obchod, ale vzorník může klamat. Vyžádejte si vybraný vzorek a prohlédnete si jej na denním světle nebo si jej vypůjčete domů a ihned uvidíte, jak vypadá v interiéru.

Na funkčnosti záleží

V zápalu boje a honbě za krásou nikdy nezapomínejte na funkčnost. Nedívejte se tedy jen na dekor, ale prozkoumejte také možnosti otevírání. Hledáte klasické otočné dveře s viditelnými panty nebo raději sáhnete po skrytých pantech? Ty se hodí do moderně laděných interiérů.

Neotálejte s výběrem dveří. Celý proces se může protáhnout, zejména vyberete-li si dveře na míru, které je potřeba vyrobit. Ve fázi příprav je možné ovlivnit také výběr dveří. Posuvné dveře totiž potřebují místo na stěně nebo v pouzdře a je třeba s tímto prostorem počítat.

Přečtěte si také Jak vybrat bezpečnostní vchodové dveře nebo Jak si vybrat zámkaře.

Fotografie