Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Jak vybrat ty pravé posuvné dveře

Výhody a nevýhody posuvných dveří

Velkou výhodou posuvných dveří je úspora místa. Zatímco klasické dveře potřebují na jedné straně dostatek prostoru na otevření, tak u posuvných tento problém nemáte. Navíc vypadají elegantně, nadčasově a umí rozdělit nebo naopak spojit během několika sekund dvě místnosti.

Nejoblíbenější kazetové posuvné dveře se zasouvají do kazety. S tou je však potřeba počítat již ve fázi výstavby nebo rekonstrukce. Pozdější předělávka je sice možná, ale vyžaduje bourání a je značně finančně náročná. Proto si rozmyslete, jaký druh dveří instalujte, co nejdříve. Ať později nelitujete své nerozhodnosti.

Výběr posuvného systému

Kazetový systém je oblíbený právě pro svou úsporu místa. Křídlo při otevření zůstává skryto v otvoru na ve zdi. Nevýhodou je nutnost plánování dopředu. O stavebním otvoru musíte rozhodnout již ve fázi hrubé stavby, kdy obvykle řešíte jiné věci než dveře.

Posuvné dveře na zeď nepotřebují k instalaci jakékoliv stavební úpravy, proto je můžete zabudovat už do hotového prostoru. Dveře popojíždějí po kolejnici umístěné v garnýži. Tento typ poněkud postrádá výhodu kazetového systému, protože je potřeba počítat s místem na otevření.

Nepodceňte výběr kování

Klasické otočné dveře se otevírají klikami. Posuvné dveře takzvanými miskami, které jsou zapuštěny do dveří, aby nebránili otevírání. Vybrat si můžete z mnoha tvarů i barevných provedení. Hranaté, kulaté nebo podlouhlé tvary. Někde si dokonce můžete misku vyložit designovou výplní podle vašich představ.

Design a praktičnost

Design a praktičnost by měli jít ruku v ruce. Možná toužíte po perfektní domácnosti a jediné, co vás zajímá je dekor a materiál dveří, ale to je chyba. Dveře jsou namáhanou částí interiéru, proto musí být zhotoveny s maximální péčí a důrazem na kvalitu. Přemýšlejte i o praktické stránce a nebojte se výrobce zeptat na technické detaily.

Vyrobit designové dveře dnes už není žádný problém. Na trhu seženete mnoho různých dekorů a materiálů. Vše je závislé na vašem finančním rozpočtu. Pravé dřevo je samozřejmě dražší, ale disponuje delší životností i hezčím vzhledem. Na druhou stanu i jiné materiály mohou vypadat pěkně, když je vhodně zkombinujete se zbytkem interiéru.

Přečtěte si také Jak vybrat stylové dveře do každého interiéru nebo Jak vybrat bezpečnostní vchodové dveře.

Fotografie