Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

5 tipů na levnou a zdravou snídani

Komplexní snídaně

Při nákupu jídla se zaměřte na kvalitu. Snažte se mít v každém jídle zastoupeny komplexní sacharidy, tuky i bílkoviny. Jídla založena pouze na sacharidech vás nezasytí.

Opravdové potraviny vás nasytí na několik hodin dopředu. Prefabrikované výrobky nejsou pro tělo příliš zdravé a nedodají potřebnou energii. Důležité jsou nejen makroživiny, ale také mikroživiny v podobě minerálních látek a vitaminů.

Domácí = levný

Jakékoliv koupené instantní výrobky vám ušetří čas, ale zatíží vaši peněženku. Porce instantní kaše ze sáčku stojí i 20 korun, obsahuje převážně sacharidy a rozhodně vás na dlouho nezasytí.

Nakupte si do zásoby několik druhů vloček a z nich můžete kouzlit domácí kaše. Pokud se vám ráno nechce vstávat, tak si snídani nachystejte už večer. Nebo si ji sbalte do práce.

  1. Ovesná kaše

Ovesná kaše je stálicí ve fitness stravě. Smíchat můžete s mlékem klasickým nebo rostlinným nebo vodou. Přidejte zdroj bílkovin ve formě tvarohu či proteinového prášku. Tuky doplníte oříšky, semínky nebo ořechovým máslem. Dozdobte ovocem.

  1. Jáhlová kaše

Jáhlovou kaši připravíte z uvařených jáhel. Jáhly několikrát propláchněte horkou vodu a uvařte ve vodě. Každý den ráno je nechte rozvařit v mléce nebo ve vodě. Uvařte si dopředu větší část jáhel, v lednici vydrží až týden.

Podobným způsobem můžete připravit i kaše z pohanky, čiroku, rýže, quinoi. Opět doplňte kvalitním zdrojem bílkovin a tuku.

  1. Chia pudink

Chia semínka jsou hitem posledních let. Ve vodě nabobtnají a vytvoří hustý gel. Prvotní investice může být vyšší, ale půl kila vám vystačí na delší dobu.

Chia pudink vytvoříte namočením semínek do vody, ovocné šťávy či mléka. Ráno přidejte oblíbené ovoce a jogurt nebo tvaroh.

  1. Míchaná vajíčka

Pro milovníky slaných snídaní jsou klasikou vajíčka. Bílky jsou koncentrovaná bílkovina a ve žloutku se nachází mnoho vitaminů a minerálů. Doplňte je o kvalitní šunku a žitné pečivo a budete mít vystaráno na celé dopoledne.

  1. Chléb s tuňákovou pomazánkou

Tuňáková pomazánka z jedné konzervy, vaničky tvarohu a jarní cibulky vám vystačí na dvě až tři snídaně. Kombinace s žitným pečivem je lahodná. Tuňák obsahuje kvalitní oleje a bílkoviny, které doplníte i tvarohem, takže jde o opravdu výživnou snídani.

Pomazánky z tvarohu jsou levné a můžete si je dochutit podle sebe. S bylinkami, mrkví, vajíčky, papriková nebo česneková. Vynechejte majonézu a na zjemnění použijte pár lžic zakysané smetany.

Zaujaly vás tipy, jak ušetřit na snídani? Přečtěte si také naše články Jak ušetřit na jídle a Díky pojištění majetku můžete získat zdarma také pojištění odpovědnosti.

Fotografie