Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Tipy na organizační doplňky

Nedostatek prostoru

Současná doba se vyznačuje někdy až nadměrným množstvím věcí. Prakticky vše je pro nás dostupné. Od oblečení přes knihy a doplňky do domácnosti až po nejrůznější hobby typu sbírání vláčků nebo tvorby z keramické hlíny. Abychom však kolem sebe měli neustále uklizeno, je potřeba vymyslet jednoznačný systém, který nám s tím pomůže.

Vybrali jsme pro vás několik tipů, které nejsou cenově nákladné a nepotřebují žádnou složitou montáž. Jsou variabilní, takže je kdykoli podle potřeby snadno přemístíte a využijete tam, kde je to právě nejvíce potřeba.

Vybrali jsme pro vás několik tipů, které využijete v kanceláři i doma. Řada lidí dnes pracuje na volné noze, takže je pro ně kancelář a domov tím samým.

Plastové boxy

Začněme klasikou, kterou jsou plastové boxy. Ty lze zakoupit v mnoha rozličných velikostech a hlavně – dají se libovolně štosovat na sebe. A co je nejlepší, dostanete je v průhledné i neprůhledné variantě, pokud v nich chcete uchovat něco, co by nemělo být dlouhodobě vystaveno slunci. Například látky na šití, které by mohly blednout.

Do plastových boxů můžete dát takové ty věci, které vytáhnete jednou za čas, například různé ozdoby k jednotlivých částem roku. Neztratí se ani v dílně. A lze je kdykoli přemístit.

Zavařovací sklenice

Zázrak jménem zavařovací sklenice. Většina z nás je má doma od okurek a marmelád. Lze do nich dát mouky, koření, ovesné vločky a další věci na vaření. Výborné jsou i pro uskladnění sušených bylinek. Kromě kuchyně je můžete využít i v dalších místnostech – na knoflíky, hedvábka na šití a podobně. Vejdou se do nich pastelky na kreslení, nejrůznější gumy, ořezávátka i stuhy na dárky.

Klipy na papíry

Klipy na papíry patří mezi ty méně tradiční prvky, ale jejich využití je velké. Co je důležité – kovová část, většinou drátek, tvoří očko, které lze pověsit. Na zeď už pak stačí dát například korkovou nástěnku se špendlíky nebo drobné hřebíčky a skřipce na ně navěsit. Co do nich chytnete, už je na vás.

Výborně se hodí například do ateliéru na tuby s barvami, které jsou zároveň ozdobou.

Papírové krabice

Papírové krabice najdou své vyžití vždy a všude. Dnes to nejsou jen krabice od bot, na které jsme byli zvyklí v dětství, ale také nejrůznější barevné krabice, které lze koupit jako úložné boxy do domácnosti.

Jsou levné a svůj účel splní – rozhodně jsou dostupnější než plastové boxy, kde se může částka vyšplhat poměrně vysoko, pokud potřebujete větší množství krabic.

Papírové krabice se hodí pro uskladnění nadbytečného oblečení, plyšových hraček, upomínkových předmětů a podobně.

Další tipy jak ušetřit najdete ZDE.

Pořadače na stůl

Patříte mezi tvůrčí lidi a máte na stole neustále hromadu papírů a dalších věcí, v kterých se vyznáte jen vy sami a někdy už ani to ne? Ukliďte si a udělejte si tak víc místa pro vlastní tvoření.

Poohlédněte se po nejrůznějších pořadačích na papíry a drobné kancelářské potřeby, stojáncích na tužky, poznámkové papírky a podobně. Uvidíte, jak krásně bude prostor vypadat, když do něj vnesete kousek řádu.

Jak se říká – pořádek nebo nepořádek kolem nás je odrazem nás samých.

S odborným úklidem vám pomůže profesionální úklidová firma.

Ušijte si obaly

Máte doma šicí stroj, kompresor a další pomocníky? Ve chvíli, kdy je nepoužíváte, zbytečně se na ně práší. Poohlédněte se po obalech nebo si je sami ušijte – zabere to jen chvíli a prostor ateliéru nebo dílny bude vypadat mnohem uklizeněji. Navíc se vám nebude do všeho prášit, takže ušetříte spoustu času, který byste strávili úklidem.

Nepotřebné věci pošlete dál

Na závěr bychom rádi doplnili menší zamyšlení – jak nakládáte s nepotřebnými věcmi? Většinou je máme tendenci skladovat a schovávat, aniž bychom je kdy potřebovali. Příkladem je staré oblečení, plyšové hračky z dětství nebo knížky, které jsme přečetli jednou a víme, že už je víckrát číst nebudeme.

Zkuste vytřídit vše, co nepotřebujete – uvidíte, jak se prostor kolem vás pročistí. Můžete například vytvořit putovní krabici s oblečením, kterou pošlete kamarádkám.

 

Podnikáte, ale nezbývá vám čas na propagaci vaší firmy na internetu? Svěřte online marketing odborníkům. Naše PPC agentura nabízí služby, které vám přivedou nové zákazníky a pomůžou zvýšit tržby. O vaše PPC kampaně se dobře postaráme a vy přitom budete mít dostatek času na své podnikání.

Fotografie