Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Bylinkami proti škůdcům v zahradě

Bylinky a zelenina v harmonii

V poslední době se stále více lidí začíná navracet k přírodě a vyhýbá se chemickým postřikům. Využít harmonii zeleniny a bylin je poměrně účinné. Získáte zároveň velké množství zeleniny i bylinek, které využijete jako přísadu do vaření či je zakonzervujete na zimu.

Bazalka do letních pokrmů

Bazalka je neodmyslitelně spjata se středomořskou kuchyní. Můžeme ji využít na přípravu pizzy, těstovin nebo do zapékaných pokrmů. Na zimu si ji lze uchovat ve formě pesta, které v lednici vydrží opravdu dlouho.

Zasadíte-li bazalku do blízkosti rajčat, tak se zbavíte komárů a mušek, protože její silné aroma je udrží v dostatečné vzdálenosti. Bazalka také zlepšuje růst rajčat a vylepšuje jejich chuť. Podobně působí i na cukety.

Měsíček lékařský

Měsíček lékařský je vyhlášený pomocník v péči o kůži. Je neodmyslitelnou součástí přírodních mastí a obkladů při potížích s pokožkou. Zároveň také dobře vypadá. Dejte si však pozor, protože se velmi snadno rozmnožuje a rychle se rozšíří po velké ploše.

Měsíček odpuzuje háďátko, které je nevítaným škůdcem brambor. Nevoní ni slimákům, mšicím, housenkám a zabraňuje zaplevelení. Tato léčivá bylinka ochrání nejen vaši kůži, ale prakticky celou zahrádku.

Pažitka nejen na jaro

Pažitka je oblíbenou cibulovinou, kterou si s oblibou na jaře krájíme na chléb s máslem. Velmi dobře se snese s cibulí, salátem, kořenovou zeleninou a kedlubnami. Ochrání je před padlím a šedou plísní. Zajímavě působí také na růže, které díky ní nemají černou skvrnitost.

Tymián je přítel salátu

Tymián je oblíbená půdo pokryvná bylinka přitahující včelky. Tymián lze zpracovat na med či na různé sirupy. Tymián se skvěle snoubí i s masovými pokrmy, takže si ve vaší kuchyni najde široké využití.

Na záhoně ochrání všechny druhy salátů a listové zeleniny před slimáky a plži. Ti si rádi pochutnají na zelených listech, které jim slouží nejen jako potrava, ale také jako úkryt před sluncem.

Lichořešnice netradiční přísada

Lichořeřišnice je přírodní antibiotikum, antivirotikum, působí proti plísním a pomáhá při léčbě chřipky, nachlazení i nemocech imunitního systému. Chutná slabě po ředkvičkách a využijete ji jako přísadu do salátové směsi.

Na zahrádce odpuzuje slimáky, mšice, housenky, mravence, myši a pýr plazivý. Skvěle si rozumí s brokolicí, kedlubnami, zelím a další košťálovou zeleninou. Vpusťte si na zahrádku koncentrované zdraví pro sebe i svou zeleninu.

Přečtěte si také Jak se zbavit mšic nebo Jak se nenásilně zbavit kun.

Fotografie