Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Drobné prvky, které promění domácnost

Barevné ladění dekorací

Velmi elegantní pojetí barev je takzvaný tón v tónu. O něm jste už možná slyšeli v souvislosti s oblečením nebo barvením vlasů. Ke zvolené základové barvě přidáváte dekorace a drobné předměty v odstínech dané barvy. Vznikne monochromatický interiér, který vynikne zejména v přírodních a neutrálních barvách.

Další možností je kontrast doplňků a základové barvy. Základová barva je dominantní barvou interiéru. Může to být barva stěn nebo barva velké sedací soupravy. Kontrastní barva leží na barevné škále naproti: červená a zelená, modrá a žlutá, zelená a fialová. Nikdy do jednoho interiéru nekombinujte více než dvě doplňkové barvy. Příliš barevný interiér může působit jako cirkus nebo dětská hernička.

Styl vaší domácnosti

Snažte se držet zvoleného stylu interiéru. Ke každému stylu se hodí jiné doplňky:

Rustikální styl

Rustikální styl je synonymem venkovského stylu. Základem rustikálního interiéru je dřevo a přírodní materiály. Tkané koberce, lněné ubrusy, výšivky, dřevěné dekorace a kovové prvky s patinou najdou místo v rustikálním interiéru.

Boho

Boho styl oslavuje nespoutanost duše, ctí přírodu a vše z ní pocházející. Pro boho je také typické dřevo, len, bavlna, proutí doplněné lesklými detaily se třpytkami nebo zlaté či stříbrné dekorace. Do boho interiéru patří i zelené rostliny, ideálně tropické.

Scandi

Scandi interiér působí vzdušně. Je plný světlých barev, přírodních materiálů a dodá světlo i v pošmourných dnech. Čisté linie, textilní dekorace, kožešiny a kontrastní barvy pomohou vytvořit to pravé hygge (dánský výraz pro pohodlný život a hledání krásy v každém okamžiku).

Zámecké bydlení

Zámecký styl rozhodně není pro každého. Dobové dekorace se vždy ladí do jednoho konkrétního období, protože jejich kombinace působí nepatřičně. Vyladit zámecký styl není vůbec snadné.

Moderní

Dalo by se říct, že moderní interiér snese všechno, ale opak je pravdou. Přiznané trámy a kovové prvky doplníte kovovými doplňky, extravagantními obrazy nebo netradičními vázami. Z moderního stylu vychází minimalismus, který klade důraz na detaily.

DIY aneb vyrob si sám

Vyráběním vlastních dekorací získáte unikátní doplňky, které vtisknou vaší domácnosti vaše osobité kouzlo. Upcyklací starých předmětů omezíte plýtvání a dáte návštěvníkům najevo, že vám záleží na ekologii.

S kamarádkami nebo rodinou si můžete udělat tvořící workshop, kde se vzájemně naučíte nové techniky tvoření. Odnesete si nejen dekoraci, ale také zážitek s příjemně stráveného odpoledne se svými blízkými.

Zaujaly vás nápady? S péčí o domácnost vám poradí také naše články Dekorace v domácnosti okrasné i k užitku a Originální doplněk kokedama.

Fotografie