Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak začít tvořit s dětmi

Kde brát nápady

Nápadů je všude kolem dost. Stačí se rozhlédnout a vidíte v oknech dekorace nebo cestou do školky či školky. Inspiraci lze načerpat na internetových stránkách s tvořením pro děti. Na zahraničních najdete mnoho krásných fotografií, ale postup si budete muset přeložit. Na českých webech je však také spousta nápadů.

Máte-li ve svém okolí kroužek pro děti nebo maminky s dětmi, tak možná mají v nabídce rukodělné práce. Přihlaste se společně s dítětem a naučte se vytvářet nové věci. Spousta kroužků má tematické dny a časem najdete i vlastní nápady. Popusťte uzdu fantazie a jen si hrajte.

Tvoření s dětmi do čtyř let

S menšími dětmi a batolaty je tvoření složitější. Nemají dostatečně zvládnutou jemnou motoriku a činnosti jim musíte uzpůsobit. To však neznamená, že se o nic nemáte pokoušet. Právě naopak. I takto malá dítka zvládnou nalepovat, kreslit, vybarvovat a modelovat z hlíny nebo plastelíny.

Nadšené budou taky z různých pokusů, které jim obeznámí, jak funguje svět. Nebojte se vzít dítě na zahrádku a svěřit mu na starosti kousíček zeleně, kterou bude opečovávat a sledovat, co se s ní během roku děje.

Tvoření s předškoláky

Starší děti už zvládnou více věcí a zranění už nehrozí. Dítě můžete bez obav nechat stříhat, lepit tavnou pistolí pod dozorem a opravdu šikovné děti se naučí i šít nebo plést. Samozřejmě je důležitá vaše přítomnost a vedení.

I zde můžete vyzkoušet nějaké pokusy a aktivity přímo v přírodě. Vyrazte do lesa a postavte si společně lesní domeček nebo krmítko pro zvířata. Domeček můžete pravidelně navštěvovat a jít sem třeba na piknik. Zvířátkům do krmítka zase přinesete krmení a budete chodit kontrolovat, že zmizelo.

Nenásilné učení a tvoření v přírodě děti naučí přírodovědu a rychle si osvojí názvy jednotlivých stromů a keřů. Pobyt na čerstvém vzduchu dětem prospěje a bude je velmi bavit. Návrat k tradičním činnostem pomáhá dětem pochopit, jak se dříve žilo.

Co budete potřebovat

Kromě dobrých nápadů potřebujete také základní výbavu, kterou můžete dále rozšiřovat podle aktuálních zálib dítěte. Snažte se vyhovět jejich přáním a podporujte je v aktuální zálibě. Pokud si zrovna oblíbilo vesmír, tak vyrábějte vesmírné dekorace. Až přijdou na řadu piráti, tak můžete začít s pirátským tvořením.

Přečtěte si také Dekorace v domácnosti okrasné i k užitku nebo Originální doplněk kokedama.

Fotografie