Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Uspořádejte dětský pokoj díky organizérům

K čemu jsou organizéry dobré?

Organizéry jsou skvělým pomocníkem nejen pro dospělé. Každá věc získá své místo a každý ví, kam ji má uložit a tam ji také příště najde. Díky důmyslně využitému prostoru ušetříte spoustu místa, zjednodušíte úklid a využijte i zákoutí, která by zůstala nevyužita.

Nemusíte kupovat žádné drahé organizéry. Stačí se podívat na pár návodů na internetu a během chvíle získáte představu, jak lze nějaký vyrobit. Pro příště nevyhazujte krabičky od rostlinného tuku nebo od zmrzliny. Můžou vám posloužit jako krabička třeba na fixy.

Snažte se protřídit dětský pokoj společně s potomkem. Je sice hezké, že mu vše vytřídíte a naskládáte do úložných boxů, ale svět dětskýma očima vypadá úplně jinak. Domluvte se na společném kompromisu a možná zjistíte, že zde je jádro problému s nepořádkem.

Kde použít organizéry?

Neváhejte využít malé krabičky na roztřídění drobných předmětů. Zorganizujete psací stůl a dáte místo každému fixu nebo pastelce. Na psacím stole se uvolní prostor a dítě získá více místa na hraní.

Nebojte se použít krabičku také do šatní skříně. Zařaďte ponožky nebo spodní prádlo a dítě si je bude vytahovat postupně. Už žádné přehrabávání v šuplíku.

Využijte každý prostor. Méně používané věci nastrkejte do platových boxů nebo pevných krabic a dejte je pod postel nebo na skříň. Sem ukládejte například sezónní hračky, jako jsou kyblíčky na pískoviště, brusle, boby nebo síťka do vody.

5 tipů, jak zorganizovat dětský pokoj

  1. Organizace psacího stolu

Psací stůl je pro dítě pracovním prostorem. Školáci zde plní úkoly a předškoláci malují nebo si hrají. Uklizený prostor udrží pozornost na delší dobu, proto pořiďte dostatek stojánků na psací potřeby a krabičku na menší nezbytnosti.

  1. Přehledné popisky

Když každý box označíte popiskem, co do něj patří, tak si úklid zjednodušíte. Pokud dítě neumí číst, tak můžete použít obrázky nebo piktogramy.

  1. Drobné hračky

Hračky s drobnými dílky jako jsou různé stavebnice, uklízejte do krabice s víkem. Můžete si pořídit organizér s oddělenými přihrádkami na vytřízení různých stavebních dílků. Dítě tak vytáhne jen to, co opravdu potřebuje.

  1. Snadno dostupné

Děti jsou menší a na některé poličky nemusí dosáhnout. Zorganizujte pokoj tak, že na snáze přístupná místa dáte častěji používané hračky a předměty denní potřeby. Ve vyšších policích mohou být sezónní hračky.

  1. Stohovatelné krabice

Naskládáním úložných krabic na sebe uspoříte místo na zemi, které můžete využít jako herní plochu. V prodejnách nábytku najdete úložné boxy, které lze stohovat a zároveň lahodí dětskému oku.

Přečtěte si také Jak zařídit pokoj pro miminko nebo Budujeme dětský pokoj.

Fotografie