Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Zařízení dětského pokoje: nebojte se zapojit děti

Barva zdí

Barva zdí je velmi důležitá, protože ovlivní celý prostor. Tmavší barvy místnost opticky zmenší a ztmaví. Světlá barva naopak dodá na vzdušnosti a prosvětlí i tmavší místnosti. Nebojte se ani kombinace barev. Volte samozřejmě odstíny, které se k sobě hodí a vypadají nadčasově.

Tip: Velmi zajímavé jsou omyvatelné barvy, na které může dítě malovat nebo křídová barva, kam lze psát vzkazy.

Místo na spaní

Prostor na spaní by měl být klidný a dítě by se mělo cítit dobře. Z psychologického hlediska není dobré umisťovat postel přímo naproti dveřím, ale dát ji někam za roh. Postarejte se, aby byl prostor dobře stíněný roletami nebo alespoň závěsy.

Postel může mít rozličné tvary a další vychytávky. Úložné prostory, palanda pro více dětí nebo patrová postel s psacím stolem dole na úsporu místa. Pro menší děti lze nechat vyrobit postel se zábranou, skluzavkou nebo domečkem. Fantazii se meze nekladou.

Obzvlášť si nechte záležet na výběru matrace. I děti mohou trpět bolestmi zad a od mala by měly spát na kvalitních matracích. Nebojte se navštívit matracové studio, kde vám s výběrem pomohou.

Úložné prostory

Úložné prostory nejsou pro dítě nijak zajímavé a nejspíš dítě vybere maximálně dekor dvířek a praktické věci nechá na vás. V tomto případě je to moc dobře, protože praktičnost je v případě skříní a komod na prvním místě.

Vyhraďte jednu šatní skříň jen na oblečení a další skříň na hračky a věci do školy. Otevřené police vypadají dobře, ale práší se do nich a nepořádek je všem na očích. Snažte se také, aby dítě do poliček dosáhlo a nemuselo se složitě natahovat.

Hrací koutek

Hrací koutek je čistě prostor pro dítě a mělo by se na jeho zařizování podílet. Vyberte společně vhodnou podložku (koberec, pěnové puzzle) a další prvky konzultujte s dítětem. Mírněte jeho nadšení a vezměte jej do obchodu s nábytkem, kde mu ukážete vzorové pokojíčky pro lepší představu. Nezapomeňte na dostatek úložných boxů nebo krabic, které velmi usnadní úklid.

Tip: Nedělejte impulzivní nákupy, přestože je dítě v obchodě nadšené, tak si nechte vše uležet v hlavě. Za pár dní ukažte dítěti nábytek znovu a teprve poté jej nakupte. Děti často jednají zbrkle a trvá, než se jim v hlavě rozleží. Navíc jim za tu dobu můžete rozmluvit černou barvu zdí nebo červený nábytek se zelenými puntíky.

Přečtěte si také Jak zařídit pokoj pro miminko a Jak vyzdobit stěny dětského pokoje.

Fotografie