Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Jak na mytí oken?

Ideální doba na mytí oken

Mytí oken si vyžaduje ideální načasování v závislosti na počasí. Okna se myjí zpravidla dvakrát do roka. Především na jaře a s přicházejícím podzimem. Léto a zima by vám mohly tuto činnost značně znepříjemnit. Do mytí se pouštějte ideálně v případě, že je 5 stupňů nad nulou. V opačném případě by vám mohly šmouhy lehce zamrzat a nešly by rozleštit do ztracena.

Na co nezapomenout?

Mytí oken neobnáší leštění samotného skla. Pokud chcete, aby vaše okna skutečně zářila čistotou a vydržela v takovém stavu co nejdéle, je potřeba se zaměřit i na detaily. Se samotným mytím oken se váže i výměna záclon a závěsů. Ačkoli se mohou zdát na první pohled čisté, jsou na nich nánosy velkého množství prachu. Jako první krok je tedy sundání záclon a závěsů. Záclony dejte vždy do kýble s horkou vodou a přidejte bělící prostředek určený speciálně na záclony. Prostředek je perfektně vybělí a zbaví žlutých skvrn. Zhruba po dvou hodinách dejte záclony prát.

Při mytí je důležité nezapomínat i na okenní rámy a parapety. Ať už se jedná o plastové či dřevěné, mají tendenci vlivem vlhka plesnivět. Připravte si kýbl s horkou vodou a přidejte trochu octa, sava a mycího prostředku dle vašeho uvážení. Hadříkem potom umyjte vnitřní i vnější rámy oken a parapety. Potom následuje samotná fáze mytí oken. Samotné leštění pomocí prostředků vám zabere spoustu času a mnohdy takto okna ani nepořádně nevyčistíte. Vždy je dobré okna pořádně umýt a až poté rozleštit.

Pomocníci na mytí oken

Mezi nejstarší a zároveň nejlevnější metodu patří stěrka. Jednoduché, prosté a přesto velmi účinné. Okna nejdříve umyjte houbičkou. Do kýble si připravte směs horké vody, octa a saponátu a houbičkou pořádně vydrhněte z obou stran. Stěrkou poté setřete přebytečnou vodu a leštěnkou doleštěte. Díky obsahu octa ve směsi zabráníte tvoření šmouh a okna se budou krásně lesknout.

Už je to pár let co se na trhu objevil vysavač na mytí oken a stal se tak pomocníkem v každé druhé domácnosti. Jedná se v podstatě o vysavač, který funguje na principu stěrky. Jen s rozdílem, že přebytečnou vodu nasává do nádobky. Je to velmi jednoduché, praktické a vybírat můžete z nepřeberného množství značek a typů dle vašich finančních možností.

Poměrně novou metodou, která si vyžaduje minimum vaší činnosti je chytrý robot. Jedná se o robot ve tvaru čtverce, který stačí zapnout a díky snímání plochy okno sám vyčistí. Stačí, když okno houbičkou vyčistíte a přiložíte robota do rohu. Robot si naskenuje plochu a začne nasávat přebytečnou vodu a pěnu. Výhodou těchto robotů oproti vysavači je schopnost zároveň plochu leštit.

S péčí o domácnost vám pomohou také naše články Jak vyzdobit stěny dětského pokoje a Tipy na organizační doplňky.

Fotografie