Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Ekologický úklid kanceláře

Výhody ekologických prostředků

Ekologické prostředky jsou ve většině případů založeny na přírodní bázi a nijak nezatěžují naše tělo a životní prostředí. Jde o méně nebezpečné látky, proto po nich rády sahají maminky malých dětí, protože nehrozí otrava. Přesto je opatrnost na místě, žádné dítě by nemělo pojídat jakýkoliv čisticí prostředek.

Dávno odzvonilo době, kdy na pultech obchodů nenajdete alternativu ke konvenčním čističům. Dnes už není problém ve větší drogerii zakoupit potřebné vybavení nebo si na internetu pořídit ingredience k vyrobení vlastních čističů.

Zakládáte-li si vy nebo vaše firma na ekologii a je vám sympatické zero waste, tak dobrou zprávou je, že eko prostředky lze nakoupit do vlastních nádob. Stačí mít k dispozici ty správné nádoby a vyrazit na nákup.

Na kolik vyjde eko úklid?

V případě ekologického úklidu velmi záleží na použitých prostředcích. Ekologické prostředky na mytí oken, WC, koupelen nebo nádobí jsou srovnatelné s klasickými výrobky. Vše samozřejmě záleží na zvolené značce a velikosti balení. Větší balení vyjde o něco levněji.

Pokud se rozhodnete vydat po své vlastní ose a čisticí prostředky si vyrobit, tak si v začátcích vystačíte s kyselinou citronovou, octem a sodou. Všechny tři látky jsou poměrně levná záležitost a lze je zakoupit ve velkých baleních. S výrobou domácích čističů však máte práci navíc a ne každému se chce do této činnosti pouštět.

Ekologická úklidová firma?

Pokud si na úklid domácnosti nebo kanceláře najímáte úklidovou firmu a toužíte po změně, tak můžete zkusit svoji stávající firmu oslovit, zda nemá v nabídce jiné čisticí prostředky. Případně navrhnout malou změnu. Možná pomůže nabídka, že si vše potřebné dodáte sami.

Protože stále roste poptávka po ekologických řešeních, tak ve větších městech jistě narazíte na firmu, která vám poskytne profesionální služby s ekologičtějšími prostředky.

Upozornění: ekologický prostředek není pro osoby s alergiemi a citlivou pokožkou samo spásný. I na přírodní látky a esenciální oleje může vzniknout alergie nebo se objevit vyrážka. To však nic nemění na tom, že ekologičtější úklid je pro vaši kancelář i domácnost šetrnější. Možná je to v rámci naší planety pouze malý krok, ale rozhodně se počítá.

Přečtěte si také Tipy na organizační doplňky nebo se přesvědčte, že Perfektně čisté koberce rozzáří vaši kancelář.

Fotografie