Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Zahrada

Správná péče o trávník v 6 krocích

Krásný trávník je chloubou každé zahrady. Péče o něj však není vždy zcela jednoduchá. Chce to dodržovat určité zásady a postupy, které vám zajistí dokonale zelený pažit. Každému je už zřejmě jasné, že jen pravidelné sekání nestačí. Právě naopak zásadní je hnojení, vertikutace, závlaha a další faktory. Jak tedy na správnou péči a co je důležité, vám osvětlíme v dnešním článku.

Příprava grilu jako základ dobrého grilování

Léto už je tady a pokud jste doteď nepřipravili gril, už je nejvyšší čas. Teplé večery a delší den přímo vybízí k rozpálení grilu a přípravě masitých i vegetariánských pochutin. Po zimním odpočinku je však nutné gril dát opět do pořádku. Kromě kontroly funkčnosti je důležité očistit všechny rošty a zbavit gril případné rzi. Aby se maso navíc nepřipalovalo a příprava pokrmů vám šla od ruky, poradíme vám speciální tipy, jak svůj gril připravit na další sezónu.

Kvašená zelenina pro vaše zdraví

Kvašení zeleniny je jeden z nejstarších způsobů konzervace. Všichni jistě známe kysané zelí, které je v našich končinách tradiční. Jako jedno z mála kvašených pokrmů si zachovalo svoji popularitu. Málokdo však dnes ví, že konzervovat kvašením, lze prakticky všechny druhy zeleniny. Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Pesto – tradičně netradiční bylinkový zázrak

Pesto má svůj domov v Itálii a neodmyslitelně si jej spojujeme právě se středomořskou kuchyní. Do každého jídla přinese závan léta a bohaté chuti. Vyrobte si jej doma za pár korun a uchovejte si na zimu léto ve sklenici.

Jak uchovávat bylinky na zimu

V létě máme na dosah ruky spoustu bylinek, které nám dochutí jídlo a některé z nich nám pomohou se zdravotními neduhy. Byla by škoda se v zimě připravit o tyto voňavé pomocníky. Naučte se je šikovně uchovat a využívat i v zimních měsících.

Vypěstujte si mátu na zahradě nebo doma

Máta neodmyslitelně patří do každé bylinkové zahrádky. Je nenáročná a v kuchyni má všestranné využití. Vypěstovat ji lze doma i na zahrádce, proto by žádnému bylinkáři neměla v arsenálu chybět. Pokud jste v pěstování začátečníci, tak vám dnes poradíme, jak si s mátou poradit.

Nadzemní nebo zapuštěný bazén

Nadzemní nebo zapuštěný bazén? Ještě před samotným výběrem bazénu je nejlepší zastavit se a nalézt odpovědi na nejdůležitější otázky

Jak na bylinkovou zahrádku

V dnešní uspěchané době, kdy se čím dál tím více klade důraz na zdravou výživu a přírodní suroviny, se stále více lidí obrací k pěstování bylinek v domácím prostředí. A není divu. Bylinky přinesou do vaší kuchyně svěží vůně a chutě a celkově obohatí váš jídelníček. Ať už tedy máte k dispozici jen malý okenní parapet nebo rozlehlou zahradu, v obou případech se lze pustit do pěstování.

.

Jak uskladnit štípané dřevo na otop

Nevíte, jak správně uskladnit dřevo na otop? Uskladnění dřeva je alfou a omegou veškeré práce a úsilí. Pokud dříví na zátop správně neuskladníte, nebude správně hořet a akorát si můžete poškodit komín. V tomto článku vám poradíme, které dřevo je vhodné a kam a jak ho narovnat, aby odolalo nepříznivým podmínkám.

Výroba listovky a její využití

Nevíte, co je to listovka? Jedná se o druh kompostu, který vznikl z tlejícího listí. Jak listovku vyrobit, jaké jsou její přednosti a k čemu je dobré ji využít, si povíme v následujícím článku. A pokud už je podzim za vámi, můžete si ji nechat jako tip na příští rok.

Osvětlení fasády a okolí domu LED svítidly

Máte v zahradě okrasné sochy, fontánu nebo kvetoucí keře? Zdobí vaši fasádu kamenný obklad? Zvolte vhodné osvětlení a nechte tyto prvky vyniknout. Vhodně zvolená světla vám pomohou osvítit také příjezdovou cestu nebo vstupní dveře. Ne vždy stačí světlo z pouličního osvětlení.

Bioklimatická pergola – komfort za každého počasí

Rádi byste co nejvíce svého volného času trávili ve své zahradě při posezení pod praktickou pergolou, ale máte strach, že v těch největších vedrech tam bude nedýchatelno anebo že vás vytopí přívalový déšť? Řešením je bioklimatická pergola. Ta vás ochrání před ostrým sluníčkem ale i studeným deštěm. Čím že je tak jedinečná?

Pravidla pro kácení stromů

Pravidla pro kácení stromů se v posledních letech dočkala změn a tak není vůbec ostudou, že v nich mnozí tápou a nejsou si jisti, zda i u sebe na zahradě potřebují povolení pro kácení stromu nebo se do práce mohou pustit hned. Mnoho zahrádkářů si neví rady, jak naložit se svými vlastním dřevinami na své soukromé zahradě. Neví, jestli pro kácení stromů na vlastním pozemku potřebují nějaká povolení či souhlas orgánů státní správy.

Výplně bran

Pomocí výplně bran lze totiž doslova kouzlit. Pokud zvolíte takovou, která bude barevně i vzorem ladit ke zbytku zahrady a domu, podtrhnete tím dokonalý vzhled celku. Nejde přitom samozřejmě jenom o to, jak brána vypadá, ale také o její celkovou funkčnost. 

Závlahové systémy zahrad

Pokud jste si založili novou zahradu, je velkým úkolem zajistit pro ni dostatek vody. Spoléhat se pouze na přírodní srážky nevystačí, ekonomicky výhodné je pořídit si závlahový systém. Automatická závlaha zahrady dodá úrodě potřebnou zálivku včas, a Vy tak získáte jistotu, že jak rostliny, tak trávník nebudou trpět suchem.

Kvalitní dřevěné přístřešky pro Vaši zahradu

Jestliže plánujete vyšperkovat Vaši zahradu pergolou nebo altánkem, zajistíte si tak další místo, kde se můžete část roku scházet se svými blízkými pod střechou, a přitom na čerstvém vzduchu. V letních měsících je zde možné grilovat, pořádat dětské oslavy nebo sledovat noční oblohu. V tom případě oslovte odborníky, kteří Vám stavbu ušijí na míru Vašim představám.