Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

6 oblíbených nástěnných dekorací

Vítáme vás ve světě nástěnných dekorací, kde každý kousek má sílu pro výměnu prázdnoty stěny v oslnivé plátno osobnosti a stylu. Ať už jde o obývací pokoj, ložnici, pracovnu nebo dokonce kuchyň, správná nástěnná dekorace může místnosti dodat úplně nový nádech. V tomto článku se podělíme o tipy na oblíbené nástěnné dekorace, které pro váš domov nejenže dodají estetický rozměr, ale odrazí i vaši osobnost a vkus. Od klasických obrazů přes makramé až po trendy závěsné květiny – připravte se nespočet možností, jak oživit vaše stěny a vytvořit prostor, kde budete cítit skutečně doma.

 

10 praktických tipů, jak neplatit za výdaje domácnosti více než je nutné

Slyšíme to ze všech stran. Všechno se zdražuje a nám nezbývá nic jiného než se s tím nějak vypořádat. V tomto článku však nebudeme řešit proč tomu tak je, ale zaměříme se na drobnosti, které často opomíjíme, ale můžeme nám pomoci s tvorbou úspor. Jak se totiž říká „korunka ke korunce“ a za pár let si můžete dovolit třeba vysněnou dovolenou. I když je nám všem jasné, že realita je jiná, tak šetření obecně nepomáhá jen nám, ale i samotné přírodě. Pojďme se na to tedy podívat!

Noční stolek, aneb proč by tento nábytek neměl chybět ani ve vaší ložnici?

Ložnici v prvé řadě tvoří postel. Nedílnou součástí by však měl být i další nábytek, který celý prostor nejen doplní, ale postará se i o uložení věcí. Jedním z praktických kousků, který byste určitě při zařizování ložnice neměli opomenout, je noční stolek. Jaké jsou jeho benefity a proč si i na výběru tohoto typu nábytku dát záležet, vám prozradíme v dnešním článku.

 

Správná péče o trávník v 6 krocích

Krásný trávník je chloubou každé zahrady. Péče o něj však není vždy zcela jednoduchá. Chce to dodržovat určité zásady a postupy, které vám zajistí dokonale zelený pažit. Každému je už zřejmě jasné, že jen pravidelné sekání nestačí. Právě naopak zásadní je hnojení, vertikutace, závlaha a další faktory. Jak tedy na správnou péči a co je důležité, vám osvětlíme v dnešním článku.

Jak vybrat betonovou stěrku

Vstupujeme do éry moderního stavebnictví, kde se betonové podlahy stávají stále populárnější volbou. Betonové stěrky nabízejí nejen odolné povrchy, ale také estetické výhody a flexibilní možnosti. Při výběru správné betonové stěrky pro váš projekt je však důležité mít na paměti několik klíčových faktorů.

Příprava grilu jako základ dobrého grilování

Léto už je tady a pokud jste doteď nepřipravili gril, už je nejvyšší čas. Teplé večery a delší den přímo vybízí k rozpálení grilu a přípravě masitých i vegetariánských pochutin. Po zimním odpočinku je však nutné gril dát opět do pořádku. Kromě kontroly funkčnosti je důležité očistit všechny rošty a zbavit gril případné rzi. Aby se maso navíc nepřipalovalo a příprava pokrmů vám šla od ruky, poradíme vám speciální tipy, jak svůj gril připravit na další sezónu.

Boj s místem aneb malý dětský pokoj

Dětský pokoj je pro dítě důležitým prostorem. Je to jeho útočiště a místo, kde tráví většinu svého volného času, a proto by se zde mělo cítit komfortně a příjemně. Z hlediska funkčnosti pokoje je však nutné, aby místnost splňovala určité náležitosti. Kromě postele je důležitý dostatečně velký pracovní stůl, prostor na uložení věcí a v neposlední řadě místo na hraní. Pokud máte velké pokoje nic není problém, ale jak se vypořádat s touto výzvou v případě menších pokojů? Snadno! Důležité je dodržovat pár základních pravidel, kterými vás nyní provedeme.

 

Když nechcete do domova důchodců

Dle posledních průzkumů 9 z 10 seniorů do domova důchodců nechce, a přesto jsou tato zařízení plná. Je pochopitelné, že se v domově důchodců nemusí cítit úplně dobře, není to místo pro každého. Mohou se tam cítit nesvobodní. Mohou trpět pocity, že se skutečně octli na sklonku života a dny začaly postrádat smysl. Zvláště pak jsou-li ještě v dobré kondici, a tak úplně nepotřebují využívat všech dostupných služeb pomoci při denních úkonech, může se jim zdát, že jsou na takovém místě neprávem a úplně zbytečně.

Vyplétaný nábytek aneb druh, který se opět vrací do módy

Přemýšlíte, jak ozvláštnit vaši domácnost a hledáte originální a netradiční kousek? Co takhle sáhnout po vyplétaném nábytku? Na trhu existuje nepřeberné množství druhů a typů, které krásně doplní každou místnost. Od košů, taburetů až po samotná křesla. Stačí si jen vybrat konkrétní prvek. Aby vaše rozhodování bylo snazší, představíme vám, jaké typy vyplétaného nábytku jsou nyní hitem a jak je vkusně zakomponovat do vašeho interiéru.

Bezpečnost na prvním místě aneb jak připravit domov pro dítě

Očekáváte přírůstek do rodiny nebo je vaše malé miminko již zvídavé batole? Pak je nejvyšší čas zabezpečit nejen dětský pokoj, ale i ostatní místnosti. Přece jen doma trávíme s dětmi většinu času, a proto je vhodné myslet na jejich bezpečí. I zdánlivě obyčejné věci a vybavení mohou být nástrahou a mnohdy stačí jen okamžik nepozornosti. Není však nutné propadat panice! Stačí dodržet pár zásad, které jsme pro vás sepsali v dnešním článku.

Výběr jídelního stolu není jen o designu. Jde o mnohem více

Stůl není už dávno jen prostor na jídlo, ale místo, kde se setkává celá rodina. Není proto radno jeho výběr podceňovat, ale naopak vybrat ten nejlepší možný. Rozhoduje spousta faktorů od materiálu až po jeho tvar. Věnujte nákupu pozornost a vyberte si stůl, který bude nejen dominantou vaší domácnosti, ale i místem, kde budete rádi trávit čas.

Odmrazení lednice a mrazáku – úspora i nezbytnost, které by se měla provádět alespoň 2x ročně

Nevlastníte lednici a mrazák se systémem No Frost? Pak vás bohužel nemine často nepříjemná povinnost odmrazení těchto spotřebičů. S našimi radami však celý proces zvládnete rychle a ve výsledku ještě ušetříte!

Jak zařídit pokoj pro více dětí

Plánujete více dětí, ale pokojíček máte k dispozici pouze jeden? Nebo už děti máte, ale s jejich růstem roste i potřeba na vybavení pokojíčku? Lze vůbec vybavit jeden pokoj pro více dětí odlišného pohlaví, věku či zájmu? Nic není nemožné, stačí zařizování vhodně promyslet!

Novinky mezi dřezy Schock pro rok 2023

Granitové dřezy Schock pro rok 2023 jsou ještě barevnější. Můžete se seznámit s novou barvou Cristadur Green Line Ivy. 

Kvašená zelenina pro vaše zdraví

Kvašení zeleniny je jeden z nejstarších způsobů konzervace. Všichni jistě známe kysané zelí, které je v našich končinách tradiční. Jako jedno z mála kvašených pokrmů si zachovalo svoji popularitu. Málokdo však dnes ví, že konzervovat kvašením, lze prakticky všechny druhy zeleniny. Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Pohádkové spaní – vymalujte strop v dětském pokoji

Dětský spánek je pro tělo velmi důležitý. Malé děti potřebují regeneraci a odpočinek stejně jako dospělí. Ne každé dítě však spí do růžova, ale trápí jej noční můry nebo nespavost. Zkuste udělat pár změn v dětském pokojíčku a možná se situace obrátí k lepšímu. Pojďme se podívat, jak zpříjemnit dětem spaní a z nudného stropu vytvořit něco kouzelného.