Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

Směňte své dovednosti za bydlení

Bydlení ve velkých městech se stává drahou záležitostí. Naštěstí spolu se zdražováním přichází na řadu i méně tradiční formy ubytování. Spolubydlení je prakticky standardem, ale takzvané barterové bydlení je poměrně novinkou. Pojďme se na něj podívat podrobněji, protože rozhodně stojí za zmínku.

Jak vybrat ty nejlepší poličky

Poličky jsou pomyslnou třešničkou na dortu při nakupování nábytku. Velké skříně, komody a šatníky poberou ty největší věci, ale potřebujete také místo na drobnosti a dekorace. Tím pravým místem jsou samozřejmě poličky, které jsou sice malé, ale jejich výběr rozhodně nepodceňujte. I samotné poličky totiž mohou složit jako zajímavý designový prvek.

Jak vybrat ty pravé posuvné dveře

Pokud jste právě ve fázi rekonstrukce nebo stavby domu, tak možná přemýšlíte, jaké dveře vyberete. Dveře jsou poměrně dominantním prvkem v interiéru, proto jejich výběr nepodceňte. Dnes se zaměříme na posuvné dveře, které vypadají velmi elegantně, moderně a dokážou změnit perspektivu celé místnosti.

Dopisování neztratilo na popularitě ani dnes

Dopisování s někým cizím máme spojeno s minulostí, přesto však existují dopisovací kluby i dnes. Nemusíte se však omezovat na papír a poštovní známky. S rozvojem internetu je možné dopisování i přes sociální sítě nebo různé tematické seznamky. Najděte si nové přátele z celého světa nebo si dopisujte o svých koníčcích.

Svačinky pro děti do školy i na výlet

Každý z nás by chtěl pro své děti to nejlepší. Bohužel se zvyšující se cenou potravin a energií často musíme dělat určité kompromisy. Na čem se však nevyplatí šetřit, je jídlo, které je zejména v dětském věku velmi důležité. Naučte se chystat dětem chutné a výživné svačinky. Oproti kupovaným vyjdou domácí levněji a také jsou zdravější.

5 tipů, jak vybrat okna pro rodinný dům

Okna na domě plní spoustu důležitých funkcí, proto musí být praktická. Na druhou stranu jsou velmi výrazným prvkem a ovlivní vzhled celého domu. Pojďme se dnes podívat na výběr oken z té méně praktické stránky. Podívejme se na to esteticky.

Lité podlahy

Plánujete rekonstrukci nebo se naopak stěhujete do novostavby? Toužíte po ideálním řešení, které bude stát na kvalitních základech, díky kterým budete moci proměnit vaše bydlení na domov?

Jak vybrat stylové dveře do každého interiéru

Vybavujete novostavbu nebo zrovna rekonstruujete? Snažíte se doladit každý detail a přemýšlíte i o úplných drobnostech. Možná už máte naplánovanou barvu koberce a polštářků na sedačku, ale přemýšleli jste už o dveřích? Málokdo si totiž uvědomuje, že jde o poměrně výrazný interiérový prvek, který není radno zanedbat.

Ekologický úklid kanceláře

S rozvojem moderní doby jsme začali vyrábět mnoho účinných látek, které zbavují nečistot a vyčistí kde co. Bohužel ve většině případů nejde o šetrné prostředky. Někteří citlivější jedinci mohou mít s konvenčními úklidovými prostředky problémy, protože jim vadí parfemace nebo jim dráždí pokožku. Pokud máte ve svém okolí někoho takového, tak se domluvte na ekologickém úklidu.

Pesto – tradičně netradiční bylinkový zázrak

Pesto má svůj domov v Itálii a neodmyslitelně si jej spojujeme právě se středomořskou kuchyní. Do každého jídla přinese závan léta a bohaté chuti. Vyrobte si jej doma za pár korun a uchovejte si na zimu léto ve sklenici.

Jak by měl vypadat pokojíček pro dvouleté dítko

Vaše děťátko za krátko oslaví druhé narozeniny. Už to není vaše malé miminko, ale pomalu se z něj stává osobnost, které je třeba přizpůsobit také dětský pokojíček. Právě ve dvou letech obvykle začíná období, kdy je dítě stále více fyzicky aktivní. Svět již neobjevuje pouze očima a ústy, ale snaží se všude vylézt, dosáhnout, dostat. Dokáže si vzít stoličku, aby se dostalo k vypínači, a pak zběsile bliká, dokud mu v tom nezabráníte vy nebo prasknutá žárovka. 

Vyzrajte na praskliny ve stěnách

Praskliny a trhliny ve zdech jsou nejen neestetické, ale také vyvolávají otázky ohledně bezpečnosti. Kam až trhlina zasahuje? Jde o povrchový defekt nebo o hlubší problém? Dnes se společně podíváme, proč trhliny vznikají a jak snadno poznáte nebezpečné trhliny. Také si prozradíme, jak s trhlinami naložit.

Levnější bydlení v Praze? Co třeba hostel?

V současné době jsou ceny ubytování ve větších městech vyšponované do nepředstavitelné výše. Mnoho lidí hledá levnější alternativu, jak by mohlo za bydlení ušetřit. Pokud netoužíte po spolubydlení nebo stěhování za město, tak zkuste méně tradiční pronájem v hostelu nebo hotelu.

Jak uchovávat bylinky na zimu

V létě máme na dosah ruky spoustu bylinek, které nám dochutí jídlo a některé z nich nám pomohou se zdravotními neduhy. Byla by škoda se v zimě připravit o tyto voňavé pomocníky. Naučte se je šikovně uchovat a využívat i v zimních měsících.

Jak naučit dítě půjčovat hračky

Každý rodič se ze svého dítěte snaží vychovat slušného člověka. Začlenění se do společnosti je jedním z důležitých aspektů života, proto je důležité naučit dítě vycházet s dalšími dětmi i dospělými. Možná někdy nastane situace, kdy se dítě nebude chovat podle všeobecných představ. Jednou takovou situací může být neochota půjčovat hračky. Co s tím dělat, si prozradíme v dnešním článku.

Vypěstujte si mátu na zahradě nebo doma

Máta neodmyslitelně patří do každé bylinkové zahrádky. Je nenáročná a v kuchyni má všestranné využití. Vypěstovat ji lze doma i na zahrádce, proto by žádnému bylinkáři neměla v arsenálu chybět. Pokud jste v pěstování začátečníci, tak vám dnes poradíme, jak si s mátou poradit.