Články & návody

Firmy pro Vás

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

Zařízení dětského pokoje: nebojte se zapojit děti

29. 3. 2022

Zařízení pokoje je velká věc, do které můžete zapojit i starší děti. Nechte je podílet se na výběru důležitých prvků, aby se jim v novém pokoji dobře žilo. Správně zařízený prostor ovlivní soustředění i spánek jeho obyvatel. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

6 věcí, které musíte zvážit při výběru kuchyňské linky

22. 3. 2022

Při zařizování kuchyně se hodí každá rada. U kuchyňské linky trávíme spoustu času a vaření pokrmů si můžeme zpříjemnit praktickým a elegantním řešením. Dobře uspořádaná kuchyň vám ušetří spoustu kroků a vařit se v ní bude jedna báseň.

Ušetřete na nájmu – najděte si spolubydlícího!

14. 3. 2022

Ceny nájemného stále rostou a spousta lidí hledá cestu, jak na bydlení ušetřit. Pokud se vám nechce hledat menší byt v levnější lokalitě, tak si zkuste najít spolubydlícího. Takzvané komunitní bydlení je na vzestupu. Ušetříte pár peněz a ještě možná potkáte nové známé.

Jak se zbavit mšic

9. 3. 2022

Mšice jsou nevítaným společníkem rostlin. Nejenže jsou nevzhledné, ale rostlinám také škodí. Zbavit se jich není vůbec jednoduché. Zakročit je třeba co nejdříve a možná ani nebudete muset sáhnout po chemických prostředcích.

Jak na terénní úpravy kolem domu

2. 3. 2022

Terénní úpravy kolem domu jsou velmi důležitou součástí výstavby a rozhodně se do nich vyplatí investovat čas i peníze. Spousta lidí se zaměřuje jen na stavbu samotnou a terénní úpravy berou jako druhořadou činnost, to je však velká chyba.

Jak na rekonstrukci půdy

22. 2. 2022

Nevyužitý půdní prostor láká k vytvoření zajímavých vestaveb. Nápad je to lákavý nicméně jeho provedení není tak snadné, jak si mnoho lidí myslí. Než se pustíte do rekonstrukce, musíte si ujasnit základní věci a mít dostatek financí.

Jak na bylinkovou zahrádku

19. 2. 2022

Bylinky dokážou každé jídlo posunout na úplně novou úroveň. Sušené nebo vakuované ze supermarketu se jim ani zdaleka nevyrovnají. Přitom vypěstovat si na zahrádce nebo za oknem čerstvé bylinky není vůbec těžké.

Jak vybrat postel pro dva

4. 2. 2022

Kvalitní postel je ústředním bodem každé ložnice. Na posteli se rozhodně nevyplatí šetřit, protože ji nekupujete na rok. V současné době je na trhu spousta velikostí i materiálů postelí, takže si vybere opravdu každý. Jak vybrat tu pravou postel, vám poradíme v dnešním článku.

Jak zařídit pokoj pro miminko

2. 2. 2022

Nastávající maminky dostávají před porodem chuť hnízdit a vytvořit pro svého potomka pokojíček snů. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale v zápalu příprav a hormonů můžete na něco zapomenout nebo to naopak přeženete. Co opravdu miminko potřebuje, se dozvíte v dnešním článku.

5 tipů na levnou a zdravou snídani

25. 1. 2022

Spousta lidí považuje zdravý životní styl za drahý. Základní potraviny jsou přitom velmi levné a jejich zkombinováním získáte chutná jídla, která můžete pravidelně obměňovat. Správně nastavený zdravý jídelníček vaši peněženku určitě nezruinuje.

Drobné prvky, které promění domácnost

21. 1. 2022

Dům bez dekorací není úplný. Je to prostor bez osobnosti. Domov z něj udělají drobné dekorace, které o majiteli leccos napoví. Správnou volbou doplňků dotáhnete interiér k dokonalosti. Nenechte se však příliš unést, protože méně je někdy více.

Komunitní bydlení jako trend dnešní doby

14. 1. 2022

Ačkoliv je komunitní bydlení trendem tohoto století a zároveň bude velmi zasahovat i do budoucnosti, bylo tu vždy. Pod pojmem komunitního bydlení si představíme společné bydlení několika lidí, které nesvazuje jakýkoliv příbuzenský či partnerský stav. Jedná se o lidi, pro které je prioritní snížit náklady na život.

Jak na mytí oken?

6. 1. 2022

Mytí oken je jedna z nejnáročnějších a nejméně oblíbených domácích prací. Vyžaduje si ideální načasování a pořádnou dávku trpělivosti a času. V dnešním světě plném moderních technologií si však tuto několikahodinovou práci můžete výrazně zkrátit. Výrobci domácích spotřebičů přišly hned s několika druhy pomocníků na mytí oken.

Jak se zbavit mandelinek?

30. 12. 2021

Mandelinka je jedním z nejznámějších zahradních škůdců a hrozbou každého pěstitele brambor, rajčat, lilků a jiných plodin, které se vyjímají velkými stonky se šťavnatými zelenými listy. Mandelinka je poměrně nápadná, díky žlutému zbarvení s černými pruhy na krovech. Přestože se tito brouci živí zpravidla pouze listy a stonky, pro úrodu jsou velkou hrozbou. V tomto článku si povíme, jak na tyto škůdce chytře vyzrát s pomocí chemikálií, ale i přírodních produktů.

Jak uskladnit štípané dřevo na otop

23. 12. 2021

Nevíte, jak správně uskladnit dřevo na otop? Uskladnění dřeva je alfou a omegou veškeré práce a úsilí. Pokud dříví na zátop správně neuskladníte, nebude správně hořet a akorát si můžete poškodit komín. V tomto článku vám poradíme, které dřevo je vhodné a kam a jak ho narovnat, aby odolalo nepříznivým podmínkám.

Dekorace v domácnosti okrasné i k užitku

16. 12. 2021

Dekorací do domácností jsou spousta. Které jsou ale krásné a k užitku? Každý se chce doma cítit útulně a byt či dům musí zářit čistotou a krásou. Některé dekorace jsou jen úložištěm prachu. V tomto článku si můžete přečíst o dekoracích, které jsou krásné na pohled a vytvoří útulnost domova.