Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

Vyzrajte na praskliny ve stěnách

25. 7. 2022

Praskliny a trhliny ve zdech jsou nejen neestetické, ale také vyvolávají otázky ohledně bezpečnosti. Kam až trhlina zasahuje? Jde o povrchový defekt nebo o hlubší problém? Dnes se společně podíváme, proč trhliny vznikají a jak snadno poznáte nebezpečné trhliny. Také si prozradíme, jak s trhlinami naložit.

Levnější bydlení v Praze? Co třeba hostel?

19. 7. 2022

V současné době jsou ceny ubytování ve větších městech vyšponované do nepředstavitelné výše. Mnoho lidí hledá levnější alternativu, jak by mohlo za bydlení ušetřit. Pokud netoužíte po spolubydlení nebo stěhování za město, tak zkuste méně tradiční pronájem v hostelu nebo hotelu.

Jak uchovávat bylinky na zimu

12. 7. 2022

V létě máme na dosah ruky spoustu bylinek, které nám dochutí jídlo a některé z nich nám pomohou se zdravotními neduhy. Byla by škoda se v zimě připravit o tyto voňavé pomocníky. Naučte se je šikovně uchovat a využívat i v zimních měsících.

Jak naučit dítě půjčovat hračky

29. 6. 2022

Každý rodič se ze svého dítěte snaží vychovat slušného člověka. Začlenění se do společnosti je jedním z důležitých aspektů života, proto je důležité naučit dítě vycházet s dalšími dětmi i dospělými. Možná někdy nastane situace, kdy se dítě nebude chovat podle všeobecných představ. Jednou takovou situací může být neochota půjčovat hračky. Co s tím dělat, si prozradíme v dnešním článku.

Vypěstujte si mátu na zahradě nebo doma

29. 6. 2022

Máta neodmyslitelně patří do každé bylinkové zahrádky. Je nenáročná a v kuchyni má všestranné využití. Vypěstovat ji lze doma i na zahrádce, proto by žádnému bylinkáři neměla v arsenálu chybět. Pokud jste v pěstování začátečníci, tak vám dnes poradíme, jak si s mátou poradit.

Nadzemní nebo zapuštěný bazén

27. 6. 2022

Nadzemní nebo zapuštěný bazén? Ještě před samotným výběrem bazénu je nejlepší zastavit se a nalézt odpovědi na nejdůležitější otázky

Bylinkami proti škůdcům v zahradě

21. 6. 2022

Každý pěstitel se těší na bohatou úrodu. Vrásky mu však mohou nadělat četní škůdci, kteří výnos značně snižují. Pokud se u vás škůdci objeví, tak je na čase je zlikvidovat. Pro příště však můžete zkusit důmyslnou symbiózu různých druhů bylin a zeleniny, které odpuzují hmyz.

Prodlužte si sezónu pěstování díky skleníku ze starých oken

16. 6. 2022

Nemáte peněz nazbyt, ale uvažujete o novém skleníku? A co si ho zkusit postavit sami za zlomek ceny? Využijte vyřazená okna a vdechněte jim nový život. Ušetříte spoustu peněz a ještě se zachováte ekologicky. Navíc skleníky z oken vypadají osobitě a můžete si jejich konstrukci přizpůsobit svým potřebám.

Bylinky v kuchyni – koření a dekorace v jednom

9. 6. 2022

Bylinky jsou neodmyslitelně spojeny s kuchyní a vařením. Lze s nimi dochutit spoustu pokrmů od pečiva až po hlavní jídla a dezerty. Pokud nemáte zahrádku nebo jakýkoliv jiný prostor k pěstování, tak nemusíte zoufat. Bylinky lze bez problému vypěstovat přímo v kuchyni. Budete je mít po ruce a ještě vám udělají parádu na parapetu nebo na lince.

Perfektně čisté koberce rozzáří vaši kancelář

31. 5. 2022

Pokud máte kancelář pokrytou kobercem, tak dříve či později budete muset řešit jejich čištění. V průběhu času se do koberců zanese špína, prach a určitě dojde i na nějakou nehodu s jídlem či nápojem. Perfektně čisté koberce jsou nejen krásné, ale také vypovídají něco o vás, proto se věnujte vzhledu kanceláře stejně tak, jako vašim službám.

Zero waste aneb jiný pohled na šetření a plýtvání

26. 5. 2022

Při současném růstu cen stále častěji přemýšlíme o úsporách. Šetříme na kde čem a možná nám ta pravá podstata uniká. Možná nemusíte škrtit kohoutky a nakupovat nekvalitní potraviny. Možná se jen musíte naučit hospodařit s tím, co máte. O tom totiž je zero waste a právě na něj se dnes podíváme.

Jaký nábytek vám v koupelně nesmí chybět?

17. 5. 2022

Koupelna je zvláštní místnost, která v sobě snoubí praktičnost a styl. Pro mnohé jde jen o místnost na osobní hygienu a nepřikládají jí větší význam. Jiní ji berou jako oázu klidu, kde si po celém dni dopřejí relaxaci. Ať už je pro vás koupelna čímkoliv, tak si zaslouží praktický a stylový nábytek.

Proč rekonstruovat bytové jádro

12. 5. 2022

Pohledem na staré bytové jádro se rozhodně nepokocháte. Dřív nebo později bude rekonstrukce bytového jádra nevyhnutelná. Původní koupelny v panelových domech jsou velmi malé a jejich stěny tvoří převážně umakart, který nejenže trpí na plísně, ale také se mnohdy začne prohýbat nebo rovnou rozpadat. Estetika se dá provizorně řešit jednodušším úpravami třeba v podobě omyvatelných tapet. Stejně se ale časem kompletní rekonstrukci nevyhnete. Proč byste ji neměli oddalovat? Proč rekonstruovat bytové jádro?

Jak se nenásilně zbavit kun

4. 5. 2022

Kuny jsou roztomilé šelmičky, které nám sice vyčistí sklep či půdu od myší, ale nadělají spoustu nepořádku a pokud se usídlí v autě, tak mohou překousat kabely. Zbavit se kun nenásilnou formou vyžaduje trpělivost, ale když na to půjdete chytře, tak se odstěhují jinam.

Jak vybrat bezpečnostní vchodové dveře

4. 5. 2022

Dveře jsou vstupní branou do vašeho domova. Bohužel jsou také vstupní branou pro zloděje a další nevítané návštěvníky. Zvýšit svoji bezpečnost a zajistit si klidnější spánek můžete pomocí bezpečnostních dveří, které lupiče zastaví. Ne všechny bezpečnostní dveře jsou však opravdu bezpečné. Jak vybrat ty pravé, si prozradíme v dnešním článku.

Bezrámová okna

30. 4. 2022

Zbožňujete ničím nerušený výhled na rozkvétající jarní přírodu kolem sebe? Rádi pozorujete okolní svět při obyčejně neobyčejných každodenních činnostech, kterými jsou například vaření, čtení oblíbené knihy nebo třeba popíjení lahodné čerstvě namleté kávy?