Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

Rekonstrukce koupelny se vyplatí

V posledních letech sílí trend přestaveb bytů či interiérů domů. Generace našich rodičů a prarodičů byla šťastná, když se jí podařilo postavit a vybavit jeden dům, neboť prakticky veškeré vybavení bylo vzácné podpultové zboží. Jistě i vy si vzpomenete na unifikované kuchyňské linky či bytová jádra s naprosto stejnými obklady, umyvadly a toaletami, které jste vídali u svých spolužáků či příbuzných. Takové bílé, růžové či hráškově zelené obklady pak musely přečkat několik desetiletí, protože na shánění nových nebyly finance, možnosti ani nervy.

Výhody a nevýhody rodinných domů na klíč

Postavit dům může být náročnější, než se na první pohled zdá. Nejde totiž jen o samotnou stavbu, ale zároveň i o spoustu dalších věcí, které vyvstanou na povrch teprve později. K tomu, aby váš dům později prošel kolaudací, je třeba dodržet množství parametrů, mnohdy mít povolení k povolení a v neposlední řadě je třeba také vědět, jak se samotnou stavbou postupovat.

Závlahové systémy zahrad

Pokud jste si založili novou zahradu, je velkým úkolem zajistit pro ni dostatek vody. Spoléhat se pouze na přírodní srážky nevystačí, ekonomicky výhodné je pořídit si závlahový systém. Automatická závlaha zahrady dodá úrodě potřebnou zálivku včas, a Vy tak získáte jistotu, že jak rostliny, tak trávník nebudou trpět suchem.

Rekonstrukce koupelny bez starostí

Plánujete rekonstruovat koupelnu a sháníte spolehlivou firmu? Zde je několik tipů pro správný výběr dodavatele vaší rekonstrukce.

Kvalitní dřevěné přístřešky pro Vaši zahradu

Jestliže plánujete vyšperkovat Vaši zahradu pergolou nebo altánkem, zajistíte si tak další místo, kde se můžete část roku scházet se svými blízkými pod střechou, a přitom na čerstvém vzduchu. V letních měsících je zde možné grilovat, pořádat dětské oslavy nebo sledovat noční oblohu. V tom případě oslovte odborníky, kteří Vám stavbu ušijí na míru Vašim představám.

Jak často je vyžadován servis u tepelných čerpadel?

Možná si kladete otázku, zda je vůbec nutné řešit servisování tepelného čerpadla. Ideální tepelné čerpadlo je samozřejmě bezporuchové a vůbec nevyžaduje vaši pozornost. Ideální je však máloco, a proto je potřeba, abyste nezapomínali ani toto zařízení ve svém domě.

Díky pojištění majetku můžete získat zdarma také pojištění odpovědnosti

Majetkové pojištění, to není pouze pojištění nemovitosti nebo domácnosti. Existuje celá řada dalších druhů pojištění, které mohou být v mnoha ohledech užitečné. Jsou tady často rizika, která si na první pohled neuvědomujeme, ale pokud proti nim nejsme pojištění, může nás to vyjít draho.

Bydlet v Praze je prvním krokem k vybudování úspěšné kariéry

Je jistě pravdou, že životní úroveň ve větších okresních nebo krajských městech stále roste, ale při porovnání s naší metropolí zjistíme, jak velké možnosti mají opravdová centra evropského formátu. Kulturní vyžití je na výborné úrovni a začala tu nejedna velká kariéra – byznys se totiž v Praze domlouvá snad nejsnadněji v republice.

Jak vybrat dřevěnou podlahu?

Hloubáte nad tím, jakou podlahu byste chtěli ve svém domově? Neuspěchejte to, ale raději si vše pořádně promyslete. Na toto své rozhodnutí budete koukat každý den. A zvolíte-li podlahu dřevěnou, bude těch dní mnoho.

Tipy na praktické dárky pro vaše nejbližší

Do Vánoc už zbývá jen pár dní a vy si pořád lámete hlavu nad tím, co koupit svým nejbližším? Nechcete-li kupovat zbytečné hlouposti, ale něco, co každý využije, zkuste se začíst do řádků níže. Třeba vás to inspiruje k dárku, který potěší a zároveň dobře obdarovanému poslouží.

Betonové opěrné zdi do Vaší zahrady

Opěrné zdi z betonu se vyznačují velkou odolností vůči klimatu, jsou prakticky bezúdržbové a mají neomezenou životnost. Osazení pohledových zídek do terénu je časově nenáročné a vytvořený plotový systém může být velmi variabilní. Jestliže uvažujete o zbudování opěrné betonové zdi, obraťte se na odborníky v oboru, kteří mají se zpracováním betonu zkušenosti.

Elektronický záchranný systém – Vaše jistota

Elektronický záchranný systém, EZS, Vám zajistí kontrolu nad Vaším domovem, či soukromou firmou. Za použití IP kamer můžete mít přehled o dění v interiéru i exteriéru, a na dálku sledujete bezpečí svých blízkých, nebo svého majetku. Obraťte se na odborníky na bezpečnostní zařízení, poskytnou Vám cenné rady a připraví Vám EZS na míru.

Bezpečnostní vchodové dveře

Dveře jsou samozřejmě nedílnou součástí každého příbytku i firmy. Často jsou tím prvním, co nás na domě zaujme. Ať už v dobrém, či špatném smyslu slova. Vchodové dveře tvoří bariéru mezi vnějším prostředím a naším domovem. Měli bychom je tedy vybírat především s ohledem na jejich bezpečnostní kvality. I když tomu tak často není, přece jen si o důležitých prvcích povíme.

Přizvěte k údržbě zahrady po zimě odborníky

Pokud vlastníte pozemek a chybí Vám čas na jeho údržbu, zejména po zimním období, obraťte se na specialisty na zeleň. Navrhují a posléze zakládají zahrady, parky, veřejnou i interiérovou zeleň. Základem jejich práce je plán zahradního architekta, který přímo na míru pozemku navrhne řešení, jak jej nejlépe využít.

Okna pro Váš domov

Pokud hledáte dodavatele nových oken pro Váš domov, oslovte odborníky v oboru, firmy, které se zaměřují na osazení oken, zimních zahrad a dveří. Jejich specialisté Vám poradí, jaký typ oken je vhodný pro Vaši nemovitost, vzhledem k jejímu stylu, stavu domu a blízkému okolí. V současnosti je na trhu na výběr mnoho materiálů k výrobě oken, nejčastěji vídáme oblíbená dřevěná, praktická plastová a odolná hliníková okna.

Alergici se koberců bát nemusí

V moderním věku trpí vysoké procento obyvatel moderního civilizovaného světa nějakou formou alergie. Alergeny se nacházejí všude – v potravinách, nejčastěji v oříšcích, vybraných druzích zeleniny i ovoci. Na jaře a během léta potrápí citlivé osoby pyly z květů, také se nepříznivě projevují některé druhy travin či dokonce jehličnanů, a co teprve zvířený prach z vyprahlých polí v období žní. Ani ve městech nejsou alergici ušetřeni dráždivých látek – řada aut jezdí bez zákonem předepsaných katalyzátorů a i ty, které jsou řádně nainstalovány, nejsou vždy v náležitém technickém stavu. Výfukové zplodiny spolu s prachovými částicemi se tedy dennodenně dobývají do všech škvírek a pootevřených oken obytných budov. Zimní období sice přináší dočasnou vytouženou úlevu od pylů, ty jsou však vzápětí vystřídány inverzním počasím, kdy se v nížinách zaplněných hustě osídlenými městy zdržuje stojatý znečištěný vzduch. Zdá se tedy, že před ovzduším plným alergenů není úniku. Trpí tím nejen alergici, ale i zdraví lidé.