Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život. 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

Nadzemní nebo zapuštěný bazén

Nadzemní nebo zapuštěný bazén? Ještě před samotným výběrem bazénu je nejlepší zastavit se a nalézt odpovědi na nejdůležitější otázky

Bylinkami proti škůdcům v zahradě

Každý pěstitel se těší na bohatou úrodu. Vrásky mu však mohou nadělat četní škůdci, kteří výnos značně snižují. Pokud se u vás škůdci objeví, tak je na čase je zlikvidovat. Pro příště však můžete zkusit důmyslnou symbiózu různých druhů bylin a zeleniny, které odpuzují hmyz.

Prodlužte si sezónu pěstování díky skleníku ze starých oken

Nemáte peněz nazbyt, ale uvažujete o novém skleníku? A co si ho zkusit postavit sami za zlomek ceny? Využijte vyřazená okna a vdechněte jim nový život. Ušetříte spoustu peněz a ještě se zachováte ekologicky. Navíc skleníky z oken vypadají osobitě a můžete si jejich konstrukci přizpůsobit svým potřebám.

Bylinky v kuchyni – koření a dekorace v jednom

Bylinky jsou neodmyslitelně spojeny s kuchyní a vařením. Lze s nimi dochutit spoustu pokrmů od pečiva až po hlavní jídla a dezerty. Pokud nemáte zahrádku nebo jakýkoliv jiný prostor k pěstování, tak nemusíte zoufat. Bylinky lze bez problému vypěstovat přímo v kuchyni. Budete je mít po ruce a ještě vám udělají parádu na parapetu nebo na lince.

Perfektně čisté koberce rozzáří vaši kancelář

Pokud máte kancelář pokrytou kobercem, tak dříve či později budete muset řešit jejich čištění. V průběhu času se do koberců zanese špína, prach a určitě dojde i na nějakou nehodu s jídlem či nápojem. Perfektně čisté koberce jsou nejen krásné, ale také vypovídají něco o vás, proto se věnujte vzhledu kanceláře stejně tak, jako vašim službám.

Zero waste aneb jiný pohled na šetření a plýtvání

Při současném růstu cen stále častěji přemýšlíme o úsporách. Šetříme na kde čem a možná nám ta pravá podstata uniká. Možná nemusíte škrtit kohoutky a nakupovat nekvalitní potraviny. Možná se jen musíte naučit hospodařit s tím, co máte. O tom totiž je zero waste a právě na něj se dnes podíváme.

Jaký nábytek vám v koupelně nesmí chybět?

Koupelna je zvláštní místnost, která v sobě snoubí praktičnost a styl. Pro mnohé jde jen o místnost na osobní hygienu a nepřikládají jí větší význam. Jiní ji berou jako oázu klidu, kde si po celém dni dopřejí relaxaci. Ať už je pro vás koupelna čímkoliv, tak si zaslouží praktický a stylový nábytek.

Proč rekonstruovat bytové jádro

Pohledem na staré bytové jádro se rozhodně nepokocháte. Dřív nebo později bude rekonstrukce bytového jádra nevyhnutelná. Původní koupelny v panelových domech jsou velmi malé a jejich stěny tvoří převážně umakart, který nejenže trpí na plísně, ale také se mnohdy začne prohýbat nebo rovnou rozpadat. Estetika se dá provizorně řešit jednodušším úpravami třeba v podobě omyvatelných tapet. Stejně se ale časem kompletní rekonstrukci nevyhnete. Proč byste ji neměli oddalovat? Proč rekonstruovat bytové jádro?

Jak se nenásilně zbavit kun

Kuny jsou roztomilé šelmičky, které nám sice vyčistí sklep či půdu od myší, ale nadělají spoustu nepořádku a pokud se usídlí v autě, tak mohou překousat kabely. Zbavit se kun nenásilnou formou vyžaduje trpělivost, ale když na to půjdete chytře, tak se odstěhují jinam.

Jak vybrat bezpečnostní vchodové dveře

Dveře jsou vstupní branou do vašeho domova. Bohužel jsou také vstupní branou pro zloděje a další nevítané návštěvníky. Zvýšit svoji bezpečnost a zajistit si klidnější spánek můžete pomocí bezpečnostních dveří, které lupiče zastaví. Ne všechny bezpečnostní dveře jsou však opravdu bezpečné. Jak vybrat ty pravé, si prozradíme v dnešním článku.

Bezrámová okna

Zbožňujete ničím nerušený výhled na rozkvétající jarní přírodu kolem sebe? Rádi pozorujete okolní svět při obyčejně neobyčejných každodenních činnostech, kterými jsou například vaření, čtení oblíbené knihy nebo třeba popíjení lahodné čerstvě namleté kávy?

Jak vybrat vhodný psací stůl

U psacího nebo kancelářského stolu trávíme spoustu času. Aby vás ze sezení nebolela záda a práce šla od ruky, tak potřebuje ergonomický psací stůl, který bude vyhovovat vaší postavě. Nepodceňujte výběr psacího stolu, protože právě tento kus nábytku rozhodne o tom, jestli vás budou bolet záda.

Vdechněte dřevěným oknům nový život

Máte-li doma dřevěná okna, tak dříve či později budou potřebovat váš zásah. Můžete je vyměnit nebo zrenovovat. Vsaďte na osvědčené dřevo a prodlužte jejich životnost. Bohatě se vám odmění svou krásou a jedinečnými vlastnostmi.

Jak začít tvořit s dětmi

Když už nevíte, jak děti zabavit, tak jim dejte do ruky nůžky a nějaké přírodniny a vyrobte si krásné dekorace. Tvoření rozvíjí představivost a jemnou motoriku. Zároveň dítě zabavíte na delší dobu a strávíte spolu nějaký čas. Jak začít tvořit se dozvíte v dnešním článku.

Uspořádejte dětský pokoj díky organizérům

Uklidit dětský pokoj je někdy boj s větrnými mlýny. Přimět děti k úklidu je základem úspěchu, proto se jim snažte uklízení zpříjemnit a zjednodušit. Máme pro vás skvělý tip, díky kterému bude vše srovnáno na svém místě během několika chvil.

Jak si vybrat zámkaře

Takový zámkař, je jako lékař. I toho má každý z nás jednoho, svého osobního, za kterým jde, potřebuje-li pomoct se zdravím. Ten vás důvěrně zná a tak by měl nejlépe rozumět tomu, proč vás trápí případné zdravotní problémy. Podobně by to mělo být i se zámečníky. Přece nechcete kdekomu odhalit, jaké bezpečnostní dveře používáte a jak to u vás doma funguje, co se zabezpečení týká.