Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

Jak vyzdobit stěny dětského pokoje

30. 11. 2021

Máte doma malého raubíře nebo plánujete miminko a těšíte se, jak mu vyzdobíte stěny dětského pokojíčku? Nejste zrovna zdatnými malíři a hledáte způsob, který zvládne každý? Připravili jsme pro vás několik typů.

Tipy na organizační doplňky

3. 11. 2021

Máte v kanceláři uklizeno? Ne, ale rádi byste, jen bojujete s místem? Vybrali jsme pro vás několik tipů na organizační doplňky, které využijete nejen v kanceláři a díky kterým budete mít během chvilky uklizeno.

Jak zmodernizovat starý nábytek

3. 11. 2021

V dnešní spotřební době jsme si zvykli vyhazovat starý nábytek a kupovat nový ve chvíli, kdy se nám okouká. Tomu mnohdy odpovídá samotná kvalita nábytku. Jinak je tomu u starších kousků, často po prarodičích. No jo, ale jak z nich udělat pěkné moderní doplňky? Na to se teď podíváme.

Originální doplněk kokedama

3. 11. 2021

Kokedama se stala symbolem elegantních interiérů propojených s přírodou. Je výrazná, lehce se stane dominantou a přitom je nenáročná. K životu jí stačí malý prostor a přitom změní atmosféru celého domu ve svěží a jedinečnou. Pojďme se na ni podívat blíž.

Jak vybrat svářečku

30. 10. 2021

Výběr svářečky by měl vycházet ze samotné technologie svařování. Nezáleží, zda jste profík nebo svařujete v rámci vlastního projektu. Kvalitní nástroj je základem dobře odvedené práce.

Výroba listovky a její využití

19. 10. 2021

Nevíte, co je to listovka? Jedná se o druh kompostu, který vznikl z tlejícího listí. Jak listovku vyrobit, jaké jsou její přednosti a k čemu je dobré ji využít, si povíme v následujícím článku. A pokud už je podzim za vámi, můžete si ji nechat jako tip na příští rok.

Jak využít prostor malého obývacího pokoje

14. 10. 2021

Málo naplat, s místem bojujeme občas všichni. Říkáme si, že by se nám hodila místnost navíc a ideálně rovnou dvě. No jo, ale co když není kam nebo jak přistavět nebo bydlíme v panelovém domě? A stěhování se teď nehodí. Možností je využít prostor chytře.

Osvětlení fasády a okolí domu LED svítidly

13. 10. 2021

Máte v zahradě okrasné sochy, fontánu nebo kvetoucí keře? Zdobí vaši fasádu kamenný obklad? Zvolte vhodné osvětlení a nechte tyto prvky vyniknout. Vhodně zvolená světla vám pomohou osvítit také příjezdovou cestu nebo vstupní dveře. Ne vždy stačí světlo z pouličního osvětlení.

Beton v kuchyni

2. 10. 2021

Taková kuchyňská linka v barvě betonu, dokáže neskutečně podtrhnout originalitu vašeho domova. Nebo beton v podobě pracovní desky. Je velmi odolný ne jen vůči teplu, ale také vůči poškrábání a v kuchyni dokáže vykouzlit moderní vzhled s jemně industriálním nádechem. 

Bioklimatická pergola – komfort za každého počasí

7. 7. 2021

Rádi byste co nejvíce svého volného času trávili ve své zahradě při posezení pod praktickou pergolou, ale máte strach, že v těch největších vedrech tam bude nedýchatelno anebo že vás vytopí přívalový déšť? Řešením je bioklimatická pergola. Ta vás ochrání před ostrým sluníčkem ale i studeným deštěm. Čím že je tak jedinečná?

Pravidla pro kácení stromů

29. 5. 2021

Pravidla pro kácení stromů se v posledních letech dočkala změn a tak není vůbec ostudou, že v nich mnozí tápou a nejsou si jisti, zda i u sebe na zahradě potřebují povolení pro kácení stromu nebo se do práce mohou pustit hned. Mnoho zahrádkářů si neví rady, jak naložit se svými vlastním dřevinami na své soukromé zahradě. Neví, jestli pro kácení stromů na vlastním pozemku potřebují nějaká povolení či souhlas orgánů státní správy.

Doma jako v přírodě s bezrámovými okny

2. 5. 2021

Stále více z nás touží po životě v souladu s přírodou. Tendence propojit obytný prostor a přírodu, které splynou v jedno, jsou viditelné ve všech moderních návrzích našeho bydlení současné architektury. Požadavkem je světlo, otevřenost a prostor bez hranic. Panoramatické pohledy jsou tím, po čem toužíme. A právě to nám umožní bezrámová okna.

Výplně bran

27. 1. 2021

Pomocí výplně bran lze totiž doslova kouzlit. Pokud zvolíte takovou, která bude barevně i vzorem ladit ke zbytku zahrady a domu, podtrhnete tím dokonalý vzhled celku. Nejde přitom samozřejmě jenom o to, jak brána vypadá, ale také o její celkovou funkčnost. 

Zateplení fasády

2. 1. 2021

Uvažujete, jak by ještě bylo možné snížit náklady na provoz bytového domu? Zateplení střechy a fasády je jistě jedna z možností, díky které ušetříte na nákladech za vytápění.

Rekonstrukce koupelny se vyplatí

4. 11. 2020

V posledních letech sílí trend přestaveb bytů či interiérů domů. Generace našich rodičů a prarodičů byla šťastná, když se jí podařilo postavit a vybavit jeden dům, neboť prakticky veškeré vybavení bylo vzácné podpultové zboží. Jistě i vy si vzpomenete na unifikované kuchyňské linky či bytová jádra s naprosto stejnými obklady, umyvadly a toaletami, které jste vídali u svých spolužáků či příbuzných. Takové bílé, růžové či hráškově zelené obklady pak musely přečkat několik desetiletí, protože na shánění nových nebyly finance, možnosti ani nervy.

Výhody a nevýhody rodinných domů na klíč

22. 10. 2020

Postavit dům může být náročnější, než se na první pohled zdá. Nejde totiž jen o samotnou stavbu, ale zároveň i o spoustu dalších věcí, které vyvstanou na povrch teprve později. K tomu, aby váš dům později prošel kolaudací, je třeba dodržet množství parametrů, mnohdy mít povolení k povolení a v neposlední řadě je třeba také vědět, jak se samotnou stavbou postupovat.