Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém,  jež se provádí zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání.

MBL spol. s r.o. - rekonstrukce bazénů pomocí aplikace stříkaného sklolaminátu. 

Zahrady Skoupý - výstavba zahradních a koupacích jezírek včetně vodopádů

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková a plastová okna Ostrava a okolí.

Rekvalifikační kurzy Olomouc - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Olomouci a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - realizujeme andhydritové podlahy po celé ČR.

Karissa Corp SE - stavební firma Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - vestavěné skříně na míru Jihlava.

Komíny Plachý - stavba, montáž, vložkování a frézování komínů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno. Tvorba kuchyní pro život.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

DomArt-design s.r.o. - realizace interiérů Liberec.

 

Rady pro vaše neobyčejné bydlení

Komunitní bydlení jako trend dnešní doby

14. 1. 2022

Ačkoliv je komunitní bydlení trendem tohoto století a zároveň bude velmi zasahovat i do budoucnosti, bylo tu vždy. Pod pojmem komunitního bydlení si představíme společné bydlení několika lidí, které nesvazuje jakýkoliv příbuzenský či partnerský stav. Jedná se o lidi, pro které je prioritní snížit náklady na život.

Jak na mytí oken?

6. 1. 2022

Mytí oken je jedna z nejnáročnějších a nejméně oblíbených domácích prací. Vyžaduje si ideální načasování a pořádnou dávku trpělivosti a času. V dnešním světě plném moderních technologií si však tuto několikahodinovou práci můžete výrazně zkrátit. Výrobci domácích spotřebičů přišly hned s několika druhy pomocníků na mytí oken.

Jak se zbavit mandelinek?

30. 12. 2021

Mandelinka je jedním z nejznámějších zahradních škůdců a hrozbou každého pěstitele brambor, rajčat, lilků a jiných plodin, které se vyjímají velkými stonky se šťavnatými zelenými listy. Mandelinka je poměrně nápadná, díky žlutému zbarvení s černými pruhy na krovech. Přestože se tito brouci živí zpravidla pouze listy a stonky, pro úrodu jsou velkou hrozbou. V tomto článku si povíme, jak na tyto škůdce chytře vyzrát s pomocí chemikálií, ale i přírodních produktů.

Jak uskladnit štípané dřevo na otop

23. 12. 2021

Nevíte, jak správně uskladnit dřevo na otop? Uskladnění dřeva je alfou a omegou veškeré práce a úsilí. Pokud dříví na zátop správně neuskladníte, nebude správně hořet a akorát si můžete poškodit komín. V tomto článku vám poradíme, které dřevo je vhodné a kam a jak ho narovnat, aby odolalo nepříznivým podmínkám.

Dekorace v domácnosti okrasné i k užitku

16. 12. 2021

Dekorací do domácností jsou spousta. Které jsou ale krásné a k užitku? Každý se chce doma cítit útulně a byt či dům musí zářit čistotou a krásou. Některé dekorace jsou jen úložištěm prachu. V tomto článku si můžete přečíst o dekoracích, které jsou krásné na pohled a vytvoří útulnost domova.

Jak ušetřit na jídle

10. 12. 2021

Jak ušetřit za jídlo? To je otázka, kterou si klade nejedna hospodyňka. Ceny jdou neustále nahoru, potraviny zdražují a řada lidí má někdy pocit, že už neví, co nebo jak vařit, aby alespoň trochu ušetřili. Ve skutečnosti však stačí pár fíglů, abyste svůj rozpočet výrazně omezili. I levně se dá najíst! A přitom zdravě.

Jak mít kvalitní dům na klíč

6. 12. 2021

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří touží po vlastním bydlení, ale mezi nabídkou domů, jste nenašli takový, který by se vám líbil a splňoval vaše požadavky na komfortní život v něm, řešením je nechat si postavit svůj dům. Díky tomu se vyhnete jakýmkoliv kompromisům a můžete si nechat zrealizovat váš sen tak, jak se vám líbí.

Jak vyzdobit stěny dětského pokoje

30. 11. 2021

Máte doma malého raubíře nebo plánujete miminko a těšíte se, jak mu vyzdobíte stěny dětského pokojíčku? Nejste zrovna zdatnými malíři a hledáte způsob, který zvládne každý? Připravili jsme pro vás několik typů.

Tipy na organizační doplňky

3. 11. 2021

Máte v kanceláři uklizeno? Ne, ale rádi byste, jen bojujete s místem? Vybrali jsme pro vás několik tipů na organizační doplňky, které využijete nejen v kanceláři a díky kterým budete mít během chvilky uklizeno.

Jak zmodernizovat starý nábytek

3. 11. 2021

V dnešní spotřební době jsme si zvykli vyhazovat starý nábytek a kupovat nový ve chvíli, kdy se nám okouká. Tomu mnohdy odpovídá samotná kvalita nábytku. Jinak je tomu u starších kousků, často po prarodičích. No jo, ale jak z nich udělat pěkné moderní doplňky? Na to se teď podíváme.

Originální doplněk kokedama

3. 11. 2021

Kokedama se stala symbolem elegantních interiérů propojených s přírodou. Je výrazná, lehce se stane dominantou a přitom je nenáročná. K životu jí stačí malý prostor a přitom změní atmosféru celého domu ve svěží a jedinečnou. Pojďme se na ni podívat blíž.

Jak vybrat svářečku

30. 10. 2021

Výběr svářečky by měl vycházet ze samotné technologie svařování. Nezáleží, zda jste profík nebo svařujete v rámci vlastního projektu. Kvalitní nástroj je základem dobře odvedené práce.

Výroba listovky a její využití

19. 10. 2021

Nevíte, co je to listovka? Jedná se o druh kompostu, který vznikl z tlejícího listí. Jak listovku vyrobit, jaké jsou její přednosti a k čemu je dobré ji využít, si povíme v následujícím článku. A pokud už je podzim za vámi, můžete si ji nechat jako tip na příští rok.

Jak využít prostor malého obývacího pokoje

14. 10. 2021

Málo naplat, s místem bojujeme občas všichni. Říkáme si, že by se nám hodila místnost navíc a ideálně rovnou dvě. No jo, ale co když není kam nebo jak přistavět nebo bydlíme v panelovém domě? A stěhování se teď nehodí. Možností je využít prostor chytře.

Osvětlení fasády a okolí domu LED svítidly

13. 10. 2021

Máte v zahradě okrasné sochy, fontánu nebo kvetoucí keře? Zdobí vaši fasádu kamenný obklad? Zvolte vhodné osvětlení a nechte tyto prvky vyniknout. Vhodně zvolená světla vám pomohou osvítit také příjezdovou cestu nebo vstupní dveře. Ne vždy stačí světlo z pouličního osvětlení.

Beton v kuchyni

2. 10. 2021

Taková kuchyňská linka v barvě betonu, dokáže neskutečně podtrhnout originalitu vašeho domova. Nebo beton v podobě pracovní desky. Je velmi odolný ne jen vůči teplu, ale také vůči poškrábání a v kuchyni dokáže vykouzlit moderní vzhled s jemně industriálním nádechem.